Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
ім. М. ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
Загорна Тетяна Олегівна
УДК 658.821: 339.13
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ
ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Донецьк-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному інституті штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Кравченко Михайло Ілліч,
Донецький національний університет, доцент кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Заруба Віктор Яковлевич, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Радкевич Лариса Альбертівна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського,
доцент кафедри маркетингу та комерційної справи
Провідна установа  | Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра маркетингу (м. Суми).
Захист відбудеться 21 червня 2005 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83017, м. Донецьк, б. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий 20 травня 2005 року.
В.о. вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради | О.Б. Чернега


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процеси формування ринкових відносин і конкурентного середовища тісно взаємообумовлені та вимагають пильної уваги з боку суб’єктів господарювання. Стратегічний підхід до управління конкурентними перевагами стає найважливішою передумовою розвитку внутрішнього потенціалу підприємства на основі використання останніх теоретичних та методологічних розробок в сфері аналізу умов конкурентної боротьби на ринку. Виходячи з цього, особливої актуальності набуває пошук та аналіз чинників, які створюють, розвивають та закріплюють певні конкуренті переваги підприємства за умови зростання інтенсивності конкурентної боротьби. Значну роль у вирішенні цієї проблеми відіграє торговельна марка, яка стає важливим інструментом впливу на посилення конкурентних позицій підприємства, створює основу для довгострокових тенденцій його розвитку, значно спрощує процес завоювання нових ринків та сегментів з огляду на необхідність розробки системи заходів контролю за ключовими чинниками конкурентного успіху на споживчих ринках.
В економічній літературі значна увага приділяється проблемам розробки методології стратегічного управління конкурентними перевагами різних об’єктів (ці проблеми розглядали такі дослідники як О.М. Азарян, Г.Л. Азоєв, Г.Л. Багієв , Л.В. Балабанова, А.Е. Воронкова, О.П. Градов, В.Я. Заруба, С.М. Ілляшенко, Н.В. Куденко, Н.К. Моїсеєва, І.Л. Решетнікова, Р.А. Фатхутдінов, О.Д. Юданов), а також концепції бренд-менеджменту, як інструменту посилення позицій підприємства за рахунок використання можливостей торговельної марки (Д. Аакер. Т. Нільсон, Л.А. Радкевич). Істотний внесок у розвиток стратегічного управління конкурентними перевагами зробили закордонні автори - І. Ансофф, Г. Ассель, Ф. Котлер, Ж. Ламбен, М.Портер, А.А. Томпсон.
Але у більшості наукових праць вітчизняних і зарубіжних вчених використовується універсальний підхід щодо оцінки ролі конкурентних переваг підприємства в процесах збільшення присутності на ринку. Специфічні особливості марочної конкуренції та критерії оцінки конкурентних переваг марок не виділяються в самостійну сферу дослідження, що обумовлює актуальність теоретичних розробок в цьому напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок