Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНДОСКОПІЧНА ПОРТАЛЬНА НУКЛЕОЕКТОМІЯ ПРИ ДИСКОГЕННИХ ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВИХ РАДИКУЛІТАХ

ЕНДОСКОПІЧНА ПОРТАЛЬНА НУКЛЕОЕКТОМІЯ ПРИ ДИСКОГЕННИХ ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВИХ РАДИКУЛІТАХ

Назва:
ЕНДОСКОПІЧНА ПОРТАЛЬНА НУКЛЕОЕКТОМІЯ ПРИ ДИСКОГЕННИХ ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВИХ РАДИКУЛІТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ
імені академіка А.П.РОМОДАНОВА
КУЩАЄВ СЕРГІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 616.0833.53:616.833.24-089-072.1
ЕНДОСКОПІЧНА ПОРТАЛЬНА НУКЛЕОЕКТОМІЯ
ПРИ ДИСКОГЕННИХ ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВИХ РАДИКУЛІТАХ
14.01.05 — нейрохірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті нейрохірургії імені академіка
А.П. Ромоданова АМН України
Науковий керівник:
Член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Педаченко Євген Георгійович, Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України, керівник відділу черепно-мозкової травми та її наслідків, науковий керівник клініки лазерної та ендоскопічної спінальної нейрохірургії, Головний нейрохірург МОЗ України.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Морозов Анатолій Миколайович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, професор кафедри нейрохірургії
доктор медичних наук Смоланка Володимир Іванович, доцент, завідувач кафедрою нервових хвороб та психіатрії з курсом нейрохірургії та фтизіатрії (Ужгородський національний університет)
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нейрохірургії та неврології, м. Одеса
Захист відбудеться 08.04. 2003 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32).
Автореферат розісланий 06.03.2003 року.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Чеботарьова Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вертеброневрологичні ураження, обумовлені остеохондрозом хребта, є одними з самих поширених хронічних захворювань і являють собою медико-соціальну проблему.
Вважається, що біля 80% населення планети страждає від больових синдромів, обумовлених остеохондрозом хребта, що вражає, в основному, людей в період активної трудової діяльності (С.В.Ходарев та співавт., 2001; J.W.Flymoyer, 1991; N.Kahanovich, 1991; P.Kambin, H.Gellman, 1991; J.A.McCulloch, P.H.Young, 1998; J.Chiu, 1999 та ін.).
В Україні вертеброгенна патологія в загальній структурі захворюваності з тимчасовою втратою працездатності займає друге місце, поступаючись тільки респіраторним інфекціям, і складає до 20–30%. В структурі неврологічної захворюваності “попереково-крижові радикуліти” міцно утримують перше місце по поширеності (більш 50%) та по кількості днів і випадків непрацездатності на 100 працюючих (32–161 день та 5–23 випадки в рік). А в структурі захворюваності периферичної нервової системи на вертеброгенну патологію припадає до 80% випадків всіх втрати працездатності.
У більшості пацієнтів остеохондроз хребта має благоприємний перебіг, клінічні прояви захворювання відступають під дією консервативних методів лікування. Але в 2-5% випадків консервативне лікування не дає клінічного ефекту, обумовлюючи тим самим, необхідність проведення хірургічного втручання.
На теперішній час хірургія гриж міжхребцевих дисків попереково-крижового відділу хребта базується на диференційованому використанні пункційних (переважно лазерних), ендоскопічних та мікрохірургічних втручань
Однак, в той же самий час, не дивлячись на широке розповсюдження ендоскопічних методів видалення гриж міжхребцевих дисків, особливо методів ендоскопічної асистенції (тобто стандартизованих мікрохірургічних операцій із ендоскопом) (А.И.Данчин із співавтор., 1998, Ю.В.Щербук із співавтор., 2000), не існує єдиного підходу щодо показів та протипоказів операцій “через ендоскоп” — до проведення ендоскопічної портальної нуклеоектомії, значним чином відрізняється техніка виконання цих втручань, принципи використання додаткових допоміжних технологій (Е.Г.Педаченко, 2000; L.A.Rodgers, 1988; P.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕНДОСКОПІЧНА ПОРТАЛЬНА НУКЛЕОЕКТОМІЯ ПРИ ДИСКОГЕННИХ ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВИХ РАДИКУЛІТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок