Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАРІАТИВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАРІАТИВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАРІАТИВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ОВЧИННИКОВА Марина Вікторівна
УДК 371.13.373.31: 510.2
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАРІАТИВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному гуманітарному інституті (м. Ялта) Міністерства освіти Автономної Республіки Крим.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор, Заслуженій працівник освіти України Ігнатенко Микола Якович, Кримський державний гуманітарний інститут, проректор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Карпова Ела Едуардівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, завідувач кафедри дошкільної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент Артюшина Марина Віталіївна, Київський національний економічний університет, доцент кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа | Херсонський державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки і психології.
Захист відбудеться 14 жовтня 2003 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.)
Автореферат розісланій 13 вересня 2003 р.
Вченій секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У Національній доктрині розвитку освіти в Україні у ХХІ ст., Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), у Законі України “Про освіту” визначено чітку спрямованість системи освіти на її гуманізацію, одним із засобів здійснення якої є індивідуалізація навчального процесу. Цей напрямок повинен бути також повною мірою врахований у процесі вивчення матеріалу молодшими школярами освітньої галузі “Математика”, яка у базовому навчальному плані початкової школи входить до інваріантної складової. Тому учитель повинен створити умови для засвоєння матеріалу кожним учнем на рівні вимог сучасної математичної освіти, що пов’язано з унікальністю матеріалу математики початкової школи, який постійно використовується у повсякденній життєдіяльності людини.
Проте з досвіду відомо, що однаково добре учити математиці усіх, використовуючи тільки традиційні форми організації навчально-пізнавальної діяльності і типове дидактичне забезпечення, не вдається. Тому до переліку найбільш важливих механізмів ефективної педагогічної діяльності, якими повинен опанувати майбутній учитель у процесі навчання, входить уміння організувати навчально-пізнавальну діяльність учнів на засадах варіативності, яку через відсутність спеціальної підготовки до цієї діяльності учителі школи І ступеня не використовують у повному обсязі. Внаслідок цього виникає суперечність між потребою варіативної організації навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів і неготовністю до цього учителів школи I ступеня, що й зумовлює необхідність цілеспрямованої підготовки студентів педагогічних ВНЗ до здійснення такої діяльності.
Різні аспекти загальнопедагогічної підготовки учителя, його професійного становлення, питання підвищення якості цієї підготовки розглядалися у роботах О.Абдулліної, С.Архангельського, Ю.Бабанського, О.Глузмана, Ф.Гоноболіна, І.Зязюна, Е.Карпової, Л.Коваль, Б.Коротяєва, Н.Кузьміної, Ю.Кулюткіна, О.Мороза, В.Сластьоніна, В.Семиченко, Г.Сухобської, Н.Тализіної, Н.Хміль, З.Шабалиної, О.Щербакова та інших дослідників.
Зміст та методи дидактичної підготовки майбутніх педагогів розкриваються у роботах В.Бондаря, П.Гусака, Т.Ільїної, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАРІАТИВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок