Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ ЛІТЕРАТУРИ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ ЛІТЕРАТУРИ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ ЛІТЕРАТУРИ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
РЕШЕТНЯК Людмила Олександрівна
УДК 371.623.6: 378.046.4
ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
ВЧИТЕЛЯ ЛІТЕРАТУРИ В СИСТЕМІ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
13.00.04. – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі педагогіки в Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Бутенко Володимир Григорович,
Херсонський державний університет,
професор кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізький обласний інститут післядипломної
педагогічної освіти, завідувач кафедри педагогічної майстерності та нових технологій освіти
 
кандидат педагогічних наук, професор
Омеляненко Віталій Лукич,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
професор кафедри педагогіки
Провідна установа: Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди, кафедра загальної
педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Харків
Захист відбудеться 19 жовтня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розісланий 18 вересня 2006 р.
/ Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я.Довга
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження та ступінь наукової розробки теми. На сучасному етапі модернізації системи освіти й виховання в Україні особливої гостроти й актуальності набувають питання підвищення педагогічної майстерності вчителів загальноосвітніх шкіл. Як зазначено в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, підготовка педагогічних працівників є центральним завданням модернізації освіти, провідним принципом державної освітньої політики. Держава забезпечує умови для підвищення престижу і соціального статусу педагогічних та науково-педагогічних працівників, їхнього професійного і культурного зростання.
Учителі загальноосвітніх шкіл покликані вирішувати складний комплекс питань соціалізації особистості, залучення дітей та молоді до цінностей культури, формування у них високих громадянських якостей, наукового та художнього світогляду, потреби у збереженні та подальшому примноженні духовних і матеріальних надбань українського народу. У послідовному й ефективному вирішенні зазначених питань виключно важливою є діяльність учителів літератури, які, використовуючи естетико-виховні можливості художнього слова, прагнуть формувати в учнів емоційно-естетичне ставлення до навколишньої дійсності, розвивати почуття прекрасного, стимулювати інтереси і потреби у спілкуванні зі світом мистецтва. Від професійної підготовки вчителів літератури, їх педагогічної майстерності залежить успіх у забезпеченні навчально-виховного процесу загальноосвітньої школи, підвищення його якості та ефективності.
Сьогодні проблема підвищення педагогічної майстерності вчителя літератури викликає інтерес у широкої науково-педагогічної громадськості, діячів культури і мистецтва, організаторів культурно-освітньої роботи, викладачів та методистів системи підвищення кваліфікації працівників освіти. Такий інтерес громадських діячів, вчених, педагогів, письменників, працівників культури зумовлений декількома причинами: соціально-історичними, культурологічними та науково-методичними.
У контексті соціально-політичних перетворень в українському суспільстві посилюється роль демократичних та гуманістичних цінностей, спрямованих на зміцнення віри в людину та її можливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ ЛІТЕРАТУРИ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок