Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ДУБИЧ КЛАВДІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 378.14 (208)
ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
13.00.07 - теорія І МЕТОДИКА ВИХОВАННЯ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - кандидат педагогічних наук, доцент
Шевців Зоя Михайлівна
Рівненський інститут ВМУРоЛ “Україна”
декан соціально-психологічного факультету
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України
Євтух Микола Борисович
Академія педагогічних наук України,
відділення педагогіки і психології вищої школи, академік-секретар
кандидат педагогічних наук, доцент
Турянська Ольга Федорівна
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України,
докторант
Захист відбудеться 10 жовтня 2007 р. о й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, квартал Молодіжний, 20 а.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, квартал Молодіжний, 20 а.
Автореферат розісланий 8 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Андрющук А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток педагогічної освіти в Україні в європейському контексті потребує посилення уваги з формування особистості, здатної до самостійного вирішення проблем, самовизначення і творчого саморозвитку, що знайшло відображення в Законах України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, Національній доктрині розвитку освіти України, Концепції педагогічної освіти тощо. Реалізація цього стратегічного завдання неможлива без модернізації навчально-виховного процесу зі студентами з метою розвитку їх нахилів, обдарувань, здібностей, індивідуальності в контексті створення необхідного соціокультурного середовища вищого навчального закладу.
Особливої уваги вимагає підвищення рівня особистісно орієнтованого виховання студентів, які могли б самостійно та активно діяти, адаптуючись до умов життя, що змінюються, досягати високих меж соціальної взаємодії і духовного самовдосконалення.
Провідна роль в цьому належить вищим навчальним закладам тому, що саме вони покликані давати не лише наукові знання студентам, а й розширити межі гуманістично-демократичного впливу на сучасне суспільство, формувати суспільноприйняті норми життя і сприяти духовній зрілості студентської молоді.
Традиційна освіта не прагнула залучити людину до вищих змістів загальнолюдських цінностей як основи духовного життя. Невизначеність пріоритетів навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах призводить до абстрактного формулювання цілей особистісно орієнтованого виховання та розвитку творчої індивідуальності.
Для вирівнювання ситуації у сучасній вітчизняній освіті необхідний перехід на інноваційні моделі проведення навчально-виховного процесу у вищій школі. У якості методологічного імперативу виникає потреба визнання особистісно орієнтованого виховання як специфічної організації навчально-виховного процесу у соціокультурному середовищі вищого навчального закладу, яка повинна створювати умови для особистісного росту кожного студента. Створення таких умов викликане потребами формування нової генерації фахівців – носіїв і джерел соціальної та професійної діяльності, високої культури, з розвинутими індивідуальними здібностями, спроможних концептуально осмислювати та проектувати власну освітньо-виховну діяльність; готових взяти на себе відповідальність за прийняття рішень. У цьому процесі на перше місце виходить вміння відстоювати свою власну ініціативу і позицію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок