Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Жанрова своєрідність і комунікативні властивості прози Наталі Саррот

Жанрова своєрідність і комунікативні властивості прози Наталі Саррот

Назва:
Жанрова своєрідність і комунікативні властивості прози Наталі Саррот
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,71 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національній університет
Іванова Світлана Анатоліївна
УДК: 812.133.1-3
Саррот
Жанрова своєрідність
і комунікативні властивості
прози Наталі Саррот
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
Кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті, Міністерства освіти України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник кандидат філологічних наук,
доцент Нікітіна Ірина Михайлівна,
доцент кафедри філологічної та культурологічної
підготовки журналістів
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти професор Мироненко Людмила Андріївна,
доктор філологічних наук,
професор кафедри світової літератури
Донецького державного університету
доцент Ватченко Світлана Олексіївна,
кандидат філологічних наук,
доцент кафедри зарубіжної літератури
Дніпропетровського національного університету
Провідна установа Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка
НАН України
Захист відбудеться “29”жовтня 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К08.051.12 при Дніпропетровському національному університеті (49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, кімн.804).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий “27” вересня 2001 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради ГЛУШКО О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Романи французької письменниці Наталі Саррот (1900-1999), поява яких завжди викликала полеміку, органічно ввійшли в історію сучасної французької літератури. Н.Саррот присвячено сотні статей у пресі, а також чимало наукових есе, монографій та дисертацій, в яких висловлені різноманітні тлумачення змісту й форми творів письменниці. Її романи мають неповторні індивідуальні риси художнього мислення, вона пропонує нову форму презентації ментальних процесів за допомогою “тропізмів”. Саме “тропізми”, за Н.Саррот, надають читачу можливість спостерігати внутрішнє життя персонажів.
Дана дисертаційна робота присвячена дослідженню жанрової своєрідності романів Н.Саррот з точки зору їх комунікативних властивостей. До завдання дисертації входить також аналіз творчості Наталі Саррот як значного літературного явища XX століття, не до кінця вивченого і до цього часу дискусійного.
Для вирішення дослідницького завдання автором взято два основних напрямки аналізу – жанрова своєрідність та комунікативні властивості прози письменниці. Зазначені напрямки органічно пов’язані між собою і пояснюють один одного. Ці напрямки дослідження базуються на тому, що Н. Саррот пропонує нову специфічну форму роману, в якій читач, звільнений від традиційних оповідних схем і читацьких стереотипів, повинен вступити в спілкування з творцем-романістом через його твір – в іншому разі твір не буде зрозумілим для читача та не буде ним усвідомлений. Комунікація, за Н. Саррот, має складну, багаторівневу характеристику.В дисертаційній роботі досліджується якісно новий та оригінальний підхід письменниці до мови та слів. Різні модифікації його знайщли своє місце в культурі постмодернізму.
У реферованій дисертаційній роботі аналізуються комунікативні та жанрові особливості трьох романів Н.Саррот – “Золоті плоди”(1963), “Ви чуєте їх?”(1972) і “Відчиніть”(1997). Такий аналіз сприяє принципіально іншому розумінню жанрової своєрідності творів Н.Саррот.
Актуальність дослідження. Вітчизняні дослідження феномену Новий Роман обмежуються роботами Л.Г.Єремєєва, що були написані в 70-80-ті роки. Здається важливим і актуальним дати аналіз цього літературного явища, спираючись на серйозні досягнення європейської критики та світового літературознавства кінця століття.
Зв’язок роботи з науковими програмами та темами. Тема роботи виникла в руслі наукового плану кафедри філологічної та культурологічної підготовки журналістів Дніпропетровського національного університету. Вона зумовлена насамперед інтересом сучасної літературознавчої науки до теоретичного осмислення становлення постмодернізму, його співвідношенням із модернізмом (що зазначено самою назвою останньої монографії провідного вченого України Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Жанрова своєрідність і комунікативні властивості прози Наталі Саррот

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок