Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 39(477)
ПІДГОРНА ЛІЛІЯ МИКОЛАЇВНА
ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА
(МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
10.01.07 – фольклористика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури Волинського державного університету імені Лесі Українки
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Давидюк Віктор Феодосійович
Волинський державний університет
імені Лесі Українки
професор кафедри української літератури
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор
Качкан Володимир Атаназійович
Івано-Франківська медична академія
завідувач кафедри українознавства
кандидат філологічних наук, доцент
Янковська Жанна Олександрівна
Національний університет „Острозька Академія”
доцент кафедри культурології та філософії
Провідна установа Національний педагогічний
університет імені Михайла Драгоманова
Міністерства освіти і науки України,
м. Київ
Захист відбудеться „22” _вересня_ 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ, бульв. Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ, вул.. Володимирська, 58
Автореферат розіслано „17” серпня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Л. О. Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційної теми. Микола Костомаров належить до тієї плеяди піонерів української фольклористики, які визначали шлях її розвитку на багато років вперед. Тому вивчення його творчості набуває актуальності з кожним новим етапом розвитку цієї науки. Зацікавлення його багатогранною діяльністю попри різні ідеологічні заборони, не послаблювалося навіть у роки радянської тоталітарної системи. Водночас певні політичні застороги, щодо цієї визначної постаті, які існували в радянський період, не давали змоги розкрити значення М. Костомарова в повному обсязі. Не винятком у цьому була і фольклористична діяльність ученого.
Фольклористична діяльність ученого, зокрема й методологічний аспект, частково розглянуто у дослідженнях учених ХІХ – поч. ХХ ст. : О. Пипіна, В. Науменка, М. Драгоманова, М. Сумцова, О. Огоновського, Л. Білецького; сучасних дослідників: Т. Комаринця, М. Яценка, Л. Смілянської, Б. Кирдана, В. Качкана, М. Дмитренка, Я. Гарасима. Однак фольклористична діяльність М. Костомарова загалом та методологія його фольклористичних досліджень зокрема ще не були предметом окремого дослідження.
В історії української фольклористики (як і російської), української літератури та етнографії фольклористична діяльність ученого була висвітлена доволі скупо або взагалі була поза увагою. Це було пов’язано з тим, що постать цього видатного українського мислителя, історика, письменника, фольклориста М. Костомарова в радянські часи не “вписувалася” в різноманітні псевдонаукові схеми, тому окремі її аспекти почасти висвітлені тенденційно й досі. Тепер, коли праці вченого перевидано, потребує нового прочитання вся його наукова спадщина, й фольклористична передусім.
Фольклористичні концепції вченого, методологія його досліджень з українського та слов’янського фольклору становлять помітний крок у розвитку української та світової фольклористики. З уваги на це фольклористичні ідеї М. Костомарова потребують системного розгляду в контексті сучасних йому тенденцій української та зарубіжної фольклористики, що дасть змогу повніше, ніж це було досі, з’ясувати і місце української науки про народну творчість в європейській фольклористиці першої половини ХІХ ст.
Ґрунтовного осмислення вимагає глобальне питання методології вченого і таких аспектів її інтерпретації, як еволюція усної словесності, історизм, діалектика національного й загальнолюдського, символіка, естетична вартість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок