Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІЙ І ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УСТРОЮ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ

ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІЙ І ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УСТРОЮ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІЙ І ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УСТРОЮ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,32 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
М И Ч К О
Микола Іванович
УДК 347.963
ПРОБЛЕМИ
ФУНКЦІЙ І ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УСТРОЮ
ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального права та кримінології Національного університету внутрішніх справ Давиденко Леонід Михайлович.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності Академії правових наук України Зеленецький Володимир Серафімович;
- доктор юридичних наук, професор Національної академії Служби безпеки України Шумило Микола Єгорович;
- доктор юридичних наук, професор, головний співробітник НДІ проблем зміцнення законності і правопорядку при Генеральній прокуратурі Російської Федерації Ястребов Владислав Борисович.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра правосуддя юридичного факультету, Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться 27 листопада 2002 року о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий 26 жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спасибо-Фатєєва І.В.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється необхідністю реформування прокуратури відповідно до Конституції України, що, у свою чергу, передбачає вирішення на теоретичному рівні комплексу питань. Пов`язано це з тим, що Конституція, зберігши прокуратуру як самостійний багатофункціональний орган державного механізму, по-новому сформулювала її функції й основні принципи взаємовідносин із судовою та іншими гілками державної влади.
На стадії прийняття Верховною Радою знаходиться проект нового Закону про прокуратуру України, в якому мають бути закріплені основні положення Конституції України: верховенство права; поділ державної влади на законодавчу, виконавчу і судову; людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека є в Україні найвищою цінністю.
Актуальність теми дослідження посилюється тим, що прокуратура України повинна не тільки сама реформуватися відповідно до принципів Конституції і нових реалій в соціальній, зокрема, правовій сфері життєдіяльності, а й активно сприяти позитивним перетворенням нашого суспільства, зміцненню законності і правопорядку. Усе це вимагає, щоб робота по вдосконаленню законодавства про прокуратуру, її практичної діяльності здійснювалася на підставі теоретичних досліджень у цій галузі.
При цьому потрібно мати на увазі, що в нашій країні прокуратура завжди відігравала важливу роль у системі органів, покликаних охороняти права та законні інтереси громадян і держави, вести боротьбу зі злочинністю та іншими правопорушеннями.
Тому успіхи й помилки, які в минулому мали місце в діяльності правоохоронних органів, повною мірою поділяє і прокуратура. Разом із тим не можна перебільшувати фактичної ролі прокуратури у справі забезпечення законності і правопорядку, як і вважати її головним винуватцем порушень за радянських часів. Прокуратура була складовою частиною тієї
2
системи і виконувала лише ту роль, яка була їй відведена. Однак органом позасудової розправи прокуратура ніколи не була.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах Державної цільової програми “Проблеми вдосконалення організації і діяльності суду та правоохоронних органів в умовах формування соціальної, правової, демократичної держави” (державна реєстрація №0186.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІЙ І ОРГАНІЗАЦІЙНОГО УСТРОЮ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок