Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА КОМПЛЕКСУ ЧИСЕЛЬНО-АНАЛІТИЧНИХ МЕТОДІВ ДИНАМІЧНОГО АНАЛІЗУ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПРУЖИН СТИСКАННЯ

РОЗРОБКА КОМПЛЕКСУ ЧИСЕЛЬНО-АНАЛІТИЧНИХ МЕТОДІВ ДИНАМІЧНОГО АНАЛІЗУ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПРУЖИН СТИСКАННЯ

Назва:
РОЗРОБКА КОМПЛЕКСУ ЧИСЕЛЬНО-АНАЛІТИЧНИХ МЕТОДІВ ДИНАМІЧНОГО АНАЛІЗУ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПРУЖИН СТИСКАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М. ПІДГОРНОГО
Дерієнко Андрій Іванович
УДК 621.01
РОЗРОБКА КОМПЛЕКСУ ЧИСЕЛЬНО-АНАЛІТИЧНИХ МЕТОДІВ ДИНАМІЧНОГО АНАЛІЗУ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПРУЖИН СТИСКАННЯ
Спеціальність: 05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Григор’єв Олександр Львович,
Національний технічний університет "ХПІ",
м. Харків,
професор кафедри вищої математики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шупіков Олександр Миколайович,
Інститут проблем машинобудування iм.А.М.Підгорного НАН України, м. Харків,
головний науковий співробітник;
 
кандидат технічних наук, доцент
Грищенко Володимир Миколайович,
Національний технічний університет "ХПІ",
м. Харків,
доцент кафедри динаміки та міцності машин.
Провідна установа: Національний технічний університет України "КПІ", кафедра динаміки та міцності машин,
МОН України, м. Київ
Захист відбудеться 14 червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м.Харків, вул. Пожарського, 2/10.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м.Харків, вул. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий 12 травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н. О.О.Стрельнікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Циліндричні пружини стискання належать до найвідповідальніших елементів механічних систем. Для надійної роботи всієї системи необхідно забезпечити довговічність і надійність її пружних елементів. Традиційні математичні моделі циліндричної пружини не дозволяють з достатньою точністю визначити її основні характеристики (зокрема – при аналізі пружин паливної апаратури (ПА) дизелів). Тому уточнення математичної моделі пружини є актуальною науковою проблемою.
Можливості сучасної обчислювальної (і вимірювальної) техніки дозволяють провести якісні зміни цих методів і використати уточнені фізичні і математичні моделі. Проте деякі нові моделі пружини, запропоновані вітчизняними і зарубіжними авторами, є надмірно складними, що не дозволяє отримати їх аналітичний розв'язок і пов'язано зі труднощами при чисельному розв’язанні. Класичні динамічні моделі пружини (наприклад, еквівалентного стрижня) вважаються в інженерному середовищі надмірно спрощеними, а одержувані результати не користуються довірою. Тому доводиться констатувати, що методи динамічного аналізу пружин не належать до звичайного "інструментарію", що використовується в машинобудуванні. Необхідний розумний компроміс між точністю моделі і трудомісткістю розв’язку. Для цього потрібно поглибити теоретичну базу досліджень і використати нові, чисельно-аналітичні підходи, що відповідають сучасному етапу розвитку обчислювальної техніки. Програмний комплекс розрахункових методів, що розроблений в дисертації і доведений до практичного використання, є націленим на подолання вказаних недоліків.
Викладене обумовлює актуальність теми дисертації, направленої на розв’язання значної науково-технічної задачі підвищення точності моделювання пружин стискання, що має важливе прикладне значення.
Зв'язок роботи з науковими планами і програмами. Дисертаційна робота виконувалася в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" і була продовженням досліджень, що проводяться співробітниками університету по госпдоговірних роботах з Ярославським заводом дизельної апаратури за темою 12453 "Розробка методів динамічного розрахунку пружин паливної апаратури" (ДР № 01870003577). Вибраний напрям дослідження відповідає Державній програмі розвитку двигунобудування в Україні на 1996 - 2000 роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА КОМПЛЕКСУ ЧИСЕЛЬНО-АНАЛІТИЧНИХ МЕТОДІВ ДИНАМІЧНОГО АНАЛІЗУ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПРУЖИН СТИСКАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок