Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МIНIМАКСНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА НЕПОВНИМИ ДАНИМИ ФУНКЦІОНАЛІВ ВІД РОЗВ'ЯЗКІВ КРАЙОВИХ ЗАДАЧ

МIНIМАКСНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА НЕПОВНИМИ ДАНИМИ ФУНКЦІОНАЛІВ ВІД РОЗВ'ЯЗКІВ КРАЙОВИХ ЗАДАЧ

Назва:
МIНIМАКСНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА НЕПОВНИМИ ДАНИМИ ФУНКЦІОНАЛІВ ВІД РОЗВ'ЯЗКІВ КРАЙОВИХ ЗАДАЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,98 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Київський нацiональний унiверситет
iменi Tараса Шевченка
КОВАЛЮК Алекс
УДК 517.977
МIНIМАКСНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА НЕПОВНИМИ ДАНИМИ ФУНКЦІОНАЛІВ ВІД РОЗВ'ЯЗКІВ КРАЙОВИХ ЗАДАЧ
01.05.04 - системний аналiз i
теорiя оптимальних рiшень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана в Київському нацiональному унiверситетi iменi Tараса Шевченка на кафедрi системного аналiзу та теорії прийняття рiшень.
Науковий керiвник:    доктор фiзико-математичних наук    Подлипенко Юрiй Костянтинович,    провiдний науковий спiвробiтник    кафедри системного аналiзу та прийняття    рiшень Київського нацiонального    унiверситету iменi Тараса Шевченка.
Офiцiнi опоненти:    доктор фiзико-математичних наук, професор    Кісельова Олена Михайлівна,    завiдувач кафедрою обчислювальної математики та    математичної кібернетики Дніпропетровського    національного унiверситету;        кандидат фiзико-математичних наук, доцент    Марценюк Василь Петрович,    завідувач кафедри медичної інформатики    Тернопільської державної медичної академії.
Провiдна установа:    Iнститут кiбернетики НАН України, вiддiл    оптимізації керованих процесів.
Захист вiдбудеться 13 червня р. о 14 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 26.001.09 Київського нацiонального унiверситету iменi Tараса Шевченка (03127, Київ, просп. Глушкова, 2, корпус 6, факультет кiбернетики), ауд. 40.
З дисертацiєю можна ознайомитись у науковiй бiблiотецi Київського нацiонального унiверситету iменi Tараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розiсланий "8"  травня 2002 року    
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради                         Шевченко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Теорія мінімаксного оцінювання для систем, які описуються рівняннями різних типів, неперервно розвивається і знаходить застосування при побудові систем керування, функціонуючих в умовах невизначеності, систем автоматизованої обробки результатів експериментів в багатьох галузях природознавства. Дослідження в цьому напрямку, з одного боку, істотно використовують результати теорії керування, одержані в працях Л.С. Понтрягіна, Н.Н. Красовського, А.Б. Куржанського, Ю.С. Осипова, Р.Ф. Габасова і Ф.М. Кирилової, І.В. Гайшуна, Р. Белмана, та їх учнів, а з іншого боку - результати статистичної теорії оцінювання, починаючи з робіт А.Н. Колмогорова, Н. Винера, Р.Е. Калмана і Р.С. Б'юсі та ін.
Принципові результати для задач мінімаксного оцінювання одержані також в роботах Б.М. Пшеничного, Ф.Л. Черноусько, M.Ф. Кириченко, Б.М. Бублика, О.Г. Наконечного та їх учнів.
Важливий розділ цієї теорії складають питання мінімаксного оцінювання параметрів крайових задач по зашумленим спостереженням.
Однак, не дивлячись на значну кількість робіт в цьому напрямку, задачі мінімаксного оцінювання для одновимірних крайових задач і крайових задач для рівнянь еліптичного типу з спостереженнями розв'язків та їх похідних на деяких поверхнях, що належать області, в якій визначені розв'язки, до теперешнього часу не були досліджені.
Актуальність вивчення цих проблем пов'язана з тим, що в практичних задачах спостереження є або точковими або розподіленими на системі поверхонь (антен), наприклад, в задачах електродинаміки, геофізики, теплофізики і т. п. Крім того, при дослідженні цих питань використовується інформація не тільки про самі процеси, але й про їх похідні, що істотно зменшує похибки відновлювання оцінювання параметрів вивчаємих процесів.
Розробка конструктивних методів мінімаксного оцінювання параметрів для таких задач відкриває можливість їх застосування при розв'язанні задач прогнозування розв'язків, локализації джерел, які створюють дані поля, і ряду інших обернених задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: МIНIМАКСНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА НЕПОВНИМИ ДАНИМИ ФУНКЦІОНАЛІВ ВІД РОЗВ'ЯЗКІВ КРАЙОВИХ ЗАДАЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок