Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКО-ПРАВОВЕ ВЧЕННЯ ІДЕОЛОГА АНГЛІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛІЗМУ ДЖ. СТ. МІЛЛЯ

ПОЛІТИКО-ПРАВОВЕ ВЧЕННЯ ІДЕОЛОГА АНГЛІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛІЗМУ ДЖ. СТ. МІЛЛЯ

Назва:
ПОЛІТИКО-ПРАВОВЕ ВЧЕННЯ ІДЕОЛОГА АНГЛІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛІЗМУ ДЖ. СТ. МІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,34 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
СОРОКА Ганна Борисівна
УДК 340.12
ПОЛІТИКО-ПРАВОВЕ ВЧЕННЯ
ІДЕОЛОГА АНГЛІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛІЗМУ
ДЖ. СТ. МІЛЛЯ
Спеціальність 12.00.01. –
теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень.
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор юридичних наук,
старший науковий співробітник, доцент
Тимошенко Віра Іванівна
доцент Національної академії Служби
безпеки України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Тимощук Олександр Валентинович,
декан юридичного факультету
Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського
кандидат юридичних наук, доцент
Марчук Віталій Петрович, завідуючий
кафедри теорії та історії держави і права
Національного Авіаційного Університету
Провідна установа — Інститут законодавства Верховної Ради України
Захист дисертації відбудеться 31 березня 2006 р. о 1700 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 23 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тарахонич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Суспільно-політична та духовна дійсність сучасної України характеризується підвищенням соціальної значущості політико-правової теорії, яка сприяє визначенню пріоритетів економічного, соціального і культурного розвитку суспільства. Сьогодні, коли формування якісно нової політичної системи України стає все більш очевидним, слід пам’ятати, що цей процес є складним і довготривалим, що на нього впливають багато чинників. Становлення та розвиток політичної системи постійно супроводжується вдосконаленням і реформуванням. Перш за все це стосується держави. З огляду на це, природним є звернення до ідей політико-правових мислителів, які свого часу вирішували питання, що є актуальними і важливими для нас зараз. У дусі демократичних перетворень, що відбуваються в Україні, актуальними й вагомими виявилися ідеї Джона Стюарта Мілля (1806-1873), видатного англійського філософа і правознавця, визнаного на Заході родоначальника Європейського парламентаризму, вчення якого мало вирішальне значення для практики формування ліберальних цінностей, громадянського суспільства, правової держави на Заході. Зокрема, мова йде про такі фундаментальні проблеми, як пріоритет ліберальних цінностей, форма держави, формування інституту прав і свобод індивіда тощо.
Пізнання політико-правової частини інтелектуальної спадщини Дж.Ст. Мілля є особливо важливим сьогодні, коли держава і суспільство стали перед вибором шляхів свого співіснування в умовах процесів глобалізації сучасного світу, коли всебічне вивчення держави і права вимагає привнесення в них філософської, соціологічної і етичної складових, ставить питання про співвідношення свободи особистості і влади в державі. Відродження політико-правової думки сприяє світоглядно-методологічному забезпеченню юридичної науки, стає важливою передумовою цілеспрямованого формування правової культури особистості, суспільства, побудови правової держави.
У дослідженні використовувався методологічний потенціал праць вітчизняних і зарубіжних теоретиків і філософів права: Дж. Актона, Е. Берка, Л. Гумпловича, Л.В. Єпіної, О. Конта, В.Я. Любашица, О.Ю.Малинової, В.С. Нерсесянца, Н.С. Прозорової, М.І. Романової, Дж. Роулза, А. Токвіля, В.К. Шрейбера, П.Д. Юркевича та інших, на творчість яких орієнтувався Дж.Ст. Мілль, а також тих, які самі вивчали окремі аспекти його наукової діяльності, у тому числі філософські погляди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИКО-ПРАВОВЕ ВЧЕННЯ ІДЕОЛОГА АНГЛІЙСЬКОГО ЛІБЕРАЛІЗМУ ДЖ. СТ. МІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок