Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ

ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ ім. Є.О. ПАТОНА НАН УКРАЇНИ
САВИЦЬКИЙ ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 621.791
ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ
ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ
Спеціальність 01.02.04 – "Механіка деформованого твердого тіла"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона Національної академії наук України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, академік НАН України Лобанов Леонід Михайлович, Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона Національної академії наук України, заст. директора.
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор. Нєдосека Анатолій Якович, Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона Національної академії наук України, завідувач відділу "Технічна діагностика зварних конструкцій";
доктор технічних наук, Ворошко Павло Павлович, Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка Національної академії наук України, завідувач лабораторії "Чисельного моделювання напружено-деформованого стану конструкційних елементів".
Провідна установа | Національний технічний університет України "Київський Політехнічний Інститут", м.Київ.
Захист відбудеться " 7 " червня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.241.01 при Інституті проблем міцності ім. Г.С.Писаренко, Національної академії наук України за адресою 01014, м.Київ-14, вул. Тімірязєвська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІПМ НАН України.
Автореферат розіслано " 24 " квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, Б.С.Карпінос
професор


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Застосування нових матеріалів, інтенсифікація виробничих процесів і зростання рівня експлуатаційних навантажень висувають нові вимоги до створюваних конструкцій. Забезпечення міцності, підвищення точності виготовлення, якості, працездатності елементів і вузлів конструкцій, багато в чому визначаються рівнем напруженого стану, що виникає в процесі їх виготовлення та експлуатації.
Залишкові напруження впливають на працездатність конструкцій. Як рівень, так і розподіл напружень, можуть бути критичними для робочих характеристик і повинні враховуватися при виготовленні виробів і конструкцій. Ця проблема вирішується в кількох напрямках, серед яких важлива роль належить розробці та широкому застосуванню сучасних методів і засобів визначення залишкових напружень. Їх ефективність визначається, насамперед надійністю в роботі та достовірністю отриманих результатів.
Дослідження залишкових напружень традиційними експериментальними методами (електротензометрія, механічна тензометрія тощо) є трудомісткими і потребують виконання великого обсягу вимірювань із застосуванням спеціального устаткування та приладів. У зв‘язку з цим розвиток нових методів та засобів оперативного визначення залишкових напружень в елементах зварних конструкції на етапі їх виготовлення та експлуатації є актуальною науково-технічною задачею.
Незважаючи на значні успіхи в розвитку математичних методів розрахунку і прогнозування залишкових напружень у багатьох випадках необхідне експериментальне визначення напруженого стану.
Відомі різні методи визначення залишкових напружень в елементах та вузлах конструкцій. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Найбільш поширеним при дослідженні конструкцій є електротензометрування в поєднання з методом отворів. Останній полягає в тому, що для пружного розвантаження напружень висвердлюється некрізний отвір. У визначених точках поверхні навколо створеного отвору за допомогою тензодатчиків вимірюють деформації і з використанням даних вимірів обчислюють залишкові напруження в зоні свердління. Слід зазначити, що вказаний метод є єдиним експериментальним способом визначення залишкових напружень, застосування якого регламентовано міжнародним стандартом.
Однак він має низку недоліків, пов'язаних з використанням тензодатчиків. Це і необхідність спеціальної підготовки поверхні досліджуваного об'єкта, наклеювання тензодатчиків, складні механічні системи позиціонування пристрою для висвердлювання, значна база вимірювання тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок