Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ

Загрузка...

ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ / сторінка 2

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Починаючи з 1980-х років, досліджували можливість визначення залишкових напружень шляхом використання методів лазерної інтерферометрії в поєднанні з методом отворів, ідея яких полягала у заміні функції наклеюваних розеток тензодатчиків безконтактним вимірюванням переміщень точок поверхні навколо отвору. В останні роки, завдяки швидкому розповсюдженню комп’ютерної техніки, для визначення залишкових напружень інтенсивного розвитку отримав метод електронної спекл-інтерферометрії, який дозволяє безконтактне вимірювання переміщень, не потребує спеціальної підготовки поверхні досліджуваного матеріалу, вільний від недоліків, властивих вимірюванню деформацій за допомогою тензорезисторів. Вказаний метод дозволяє створити компактний прилад, а також значно прискорити процес одержання інтерферограм за рахунок відсутності потреби в проміжній реєстрації спеклограм за допомогою громіздкої термопластичної камери або хімічного проявлення фотопластинок, при цьому можлива повна автоматизація запису й обробки інтерферограм шляхом використання комп'ютера.
Слід зазначити, що поряд з можливістю проведення вимірів по всій поверхні конструктивних елементів до переваг вказаного методу належать висока чутливість, безконтактність вимірювання, автоматизація аналізу спеклограм, відсутність впливу електромагнітних полів і високих температур на одержувані результати.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка методу визначення залишкових напружень у вузлах та елементах конструкцій на основі використання електронної спекл-інтерферометрії в поєднанні з висвердленням отвору, що дозволяє підвищити точність вимірювання, порівняно з іншими способами визначення напруженого стану на основі методу отворів, та створити компактну вимірювальну систему.
Для досягнення поставленої мети необхідно розв‘язати такі задачі:
- створити методику й апаратуру для визначення залишкових напружень на основі методу отворів і реєстрації переміщень методом електронної спекл-інтерферометрії;
- розробити компактну оптичну схему електронного спекл-інтерферометра; створити систему автоматизованого одержання та обробки інтерференційних картин;
- виконати математичне моделювання поводження поверхневого шару навантаженого матеріалу після висвердлення некрізного отвору; дослідити вплив геометричних параметрів конструкцій на точність визначення напружень;
- на тестових зразках оцінити точність визначення переміщень та напружень методом електронної спекл-інтерферометрії;
- з використанням розроблених методів дослідити особливості розподілу залишкових напружень у натурних об'єктах.
Об‘єкт досліджень: Залишкові напруження в елементах конструкцій.
Предмет досліджень: Розподіл переміщень, які виникають навколо висвердленого отвору в напруженому об‘єкті, та метод електронної спекл-інтерферометрії, за допомогою якого вимірюються площинні переміщення точок поверхні.
Методи досліджень. Під час розв‘язання поставлених задач використано методи дослідження, засновані на математичному моделюванні, метод кінцевих елементів у тривимірній постановці, методи та алгоритми цифрової та оптичної обробки спекл-зображень, електронну спекл-інтерферометрію.
Зв‘язок роботи з науковими планами, програмами й темами підтверджує її актуальність. Основні результати дисертаційної роботи автор одержав як виконавець науково-дослідних робіт у відповідності до:
- відомчої науково-технічної програми НАН України у 2003-2006 р. „Розробити і дослідити особливо легкі площинні й оболонкові зварні конструкції, створити нові електронно-оптичні методи оцінки їх технічного стану”. Номер державної реєстрації: №0103Г005421. Номер теми згідно з планами інституту: 8/14. Виконується згідно з постановою Бюро ВФТПМ НАНУ, прот.№3 від 04.03.03.
- цільової комплексної програми НАН України на 2004-2006 г. „Проблеми ресурсу і безпеки експлуатації конструкцій, споруд та машин” („Ресурс”) по темі „Розробка та дослідження нових засобів оцінки та продовження ресурсу зварних конструкцій на основі розвитку спекл-інтерферометричного та магнітного коерцитиметричного методів визначення технічного стану та локальної електродинамічної обробки конструкційних матеріалів”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОЇ СПЕКЛ-ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок