Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вплив пористості і фазового складу ТіО2 на Кінетику та механізм фотокаталітичних перетворень спиртів та кетонів

вплив пористості і фазового складу ТіО2 на Кінетику та механізм фотокаталітичних перетворень спиртів та кетонів

Назва:
вплив пористості і фазового складу ТіО2 на Кінетику та механізм фотокаталітичних перетворень спиртів та кетонів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ім. Л.В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО
ЯЦЬКІВ ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ
УДК 541.14, 541.145
вплив пористості і фазового складу ТіО2
на Кінетику та механізм фотокаталітичних
перетворень спиртів та кетонів
 
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ–2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана
в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського
Національної академії наук України.
Науковий керівник:
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Гранчак Василь Михайлович,
Інститут фізичної хімії імені Л.В. Писаржевського НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Брей Володимир Вікторович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, завідувач відділу
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Осіпов Володимир Володимирович
Інститут хімії поверхні НАН України, старший науковий співробітник
 
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України, м. Київ
 
Захист відбудеться 22.03. 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України за адресою: 03028, Київ-28, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, Київ, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий 16 лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор Я.Д. Лампека


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки основними напрямками досліджень в галузі фотокаталізу були пошук та розробка ефективних фотокаталізаторів для знешкодження органічних сполук, присутніх в технологічних промислових викидах, очистки водного та повітряного середовища від забруднювачів різної природи. При цьому чи не найбільша кількість робіт була присвячена дослідженням фотохімічних процесів за участю діоксиду титану. Показано, що ТіО2 проявляє високу фотокаталітичну активність в процесах розкладу та синтезу цілого ряду органічних та неорганічних сполук як у рідкій, так і в газовій фазах, може бути ефективно використаний для знищення вірусів та бактерій, руйнування ракових клітин, фотокаталітичного розкладу води та водно-спиртових сумішей з виділенням водню, дезодорування повітря тощо. Встановлено основні фактори, які впливають на фотокаталітичну активність діоксиду титану, розроблено низку фізико-хімічних підходів до одержання цілого ряду високоактивних ТіО2-вмісних фотокаталізаторів. Детально вивчені швидкі первинні процеси, що відбуваються в нано- та пікосекундному режимах при поглинанні світла частинками діоксиду титану, сформульовано загальну схему механізму гетерогенних фотокаталітичних процесів на TiO2.
Разом з тим, аналіз літератури свідчить, що найповніше на сьогодні досліджені фотохімічні властивості та електронні процеси за участю непористих матеріалів на основі ТіО2. При наявності загальноприйнятих положень, що основними факторами, які визначають фотокаталітичні властивості діоксиду титану, є його фазовий склад та стан поверхні, тільки незначна кількість робіт була направлена на вивчення взаємозв’язку між структурно-сорбційними характеристиками та кінетичними особливостями протікання фотокаталітичних реакцій в системах на основі ТіО2. Обмеженою є інформація про зміни фотофізичних та каталітичних властивостей ТіО2 при переході від масивних до високодисперсних матеріалів, що характеризуються розвинутою пористою структурою та ультрамалими розмірами частинок. Разом з тим, аналіз властивостей нанорозмірних напівпровідникових матеріалів дає підстави очікувати зростання їх каталітичної активності при переході від масивних непористих до високодисперсних порошків, наноструктурних плівок та мезопористих матеріалів. Тому подальші дослідження, направлені на одержання нових фотокаталізаторів на основі ТіО2 із необхідними структурно-сорбційними характеристиками, встановлення оптимального складу реакційних систем та умов проведення процесів, при яких одержані матеріали проявляли б високу каталітичну активність, а також встановлення кінетичних закономірностей та механізмів цих процесів є актуальними та перспективними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: вплив пористості і фазового складу ТіО2 на Кінетику та механізм фотокаталітичних перетворень спиртів та кетонів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок