Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ КОРЕКЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ У ПІДЛІТКІВ З АГРЕСИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ КОРЕКЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ У ПІДЛІТКІВ З АГРЕСИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ КОРЕКЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ У ПІДЛІТКІВ З АГРЕСИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
УДК 159.992.73:316.472.3
ПАВЕЛКІВ Віталій Романович
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ КОРЕКЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ У ПІДЛІТКІВ З АГРЕСИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук,
професор Максименко Сергій Дмитрович, директор
Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Максимова Наталія Юріївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри соціальної роботи
кандидат психологічних наук, доцент
Ковальчук Юрій Мефодійович,
Кам’янець-Подільський державний університет МОН України, директор Інституту соціальної реабілітації та розвитку дитини
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна МОН України, кафедра прикладної психології
Захист дисертації відбудеться 25 жовтня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розіслано 23 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема деструктивної поведінки людини привертала увагу дослідників досить давно, але й донині все ще залишається недостатньо вивченою. З розвитком суспільства певні форми деструктивної поведінки, зокрема агресивної, не тільки не виявили тенденції до зниження, але й стали знаходити нові, більш витончені форми прояву. Актуальність теми дослідження визначається також і тим, що в останні роки збільшилася кількість злочинів, які скоєні молоддю та підлітками, збільшилася кількість групових бійок, які носять жорстокий характер. Крім цього, у певної частини молоді спостерігається поглиблення агресії в бік зростання жорстокості, цинізму, збільшення числа злочинів, які скоюються під впливом ситуативних, імпульсивних поведінкових реакцій і характеризуються неадекватністю приводу і міри заподіяної жертві шкоди. Укоріненість агресивної моделі поведінки в середовищі підлітків виступає показником деформованого способу життя і відображає одну з найгостріших психологічних і соціальних проблем нашого суспільства.
Проблематика агресії та агресивної поведінки займає істотне місце у психологічній науці (З.Фрейд, А.Басс, А.Бандура, С.Берковітц, К.Лоренц та ін.). Чимало праць (зокрема, вітчизняних дослідників) присвячено вивченню різноманітних форм агресивної поведінки дітей та підлітків (О.Б.Бовть, Р.У.Благута, В.О.Татенко, Б.М.Ткач, С.В.Харченко, Л.В.Чаговець), у тому числі важковиховуваних і з відхиленнями в поведінці (М.А.Алемаксін, Н.В.Алікіна, М.І.Блонський, К.Бютнер, Л.М.Зюбін, Е.Квятковська-Тохович, Т.І.Короткова, Т.Н.Курбатока, Н.Ю.Максимова, М.Раттер, Л.С.Славіна). Певна кількість досліджень спрямована на вивчення особливостей прояву агресивної поведінки студентської молоді (Л.В.Бернацька, О.Ю.Дроздов, Ю.Д.Іщенко, С.Л.Кравчук, А.Е.Мелоян, С.Г.Шебанова), менеджерів (Є.В.Тополєв), спортсменів (О.Я.Фотуйма), міліціянтів (О.М.Цільмак), охоронців (С.П.Третьяков), на розроблення заходів попередження й корекції певних форм агресивності засобами психотренінгу (І.С.Ніколаєва, Т.В.Палько, С.П.Третьяков) тощо. Численні дослідження присвячені вивченню агресії та агресивності в осіб, що притягалися до кримінальної відповідальності або мають певні психопатологічні відхилення (Л.М.Балабанова, С.Н.Єніколопов, Л.Я.Жезлова, К.Є.Ігошев, І.І.Карпець, В.Н.Кудрявцев, А.Є.Лічко, Р.М.Масагутов, В.Г.Самовичев, А.І.Селецький, Н.Н.Стручков та ін.). Та, попри усе це, проблема природи і чинників агресивної поведінки підлітків та засобів її корекції все ще залишається недостатньо розробленою у психолого-педагогічній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ КОРЕКЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ У ПІДЛІТКІВ З АГРЕСИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок