Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ЛЮДИНИ У КУРСАНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ЛЮДИНИ У КУРСАНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ЛЮДИНИ У КУРСАНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Даля
МОГІЛЕВСЬКА Натела Едуардівна
УДК 378.14:37.036
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ЛЮДИНИ У КУРСАНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України
Шевченко Галина Павлівна, завідуюча кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, директор Інституту духовного розвитку людини.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник
Миропольська Наталія Євгенівна,
Інститут проблем виховання, завідувач лабораторії естетичного виховання.
кандидат педагогічних наук, доцент
Сбітнєва Людмила Миколаївна,
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри співів і диригування.
Провідна установа: | Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки, м. Одеса.
Захист відбудеться „_24_” грудня 2004 року о 1200 години на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий „_23_” _грудня_ 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О. Андрющук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасних умовах трансформації українського суспільства значно загострилася проблема духовного стану учнівської молоді. Викликає серйозне занепокоєння наявність у неї зверхнього і зневажливого ставлення до іншої людини, підвищеної агресивності, утвердження культу насильства, зневаги до естетичних цінностей та ідеалів, що вироблені впродовж віків. Особливо небезпечно, коли ці негативні особистісні якості проявляються у працівників правоохоронних органів, які мають бути взірцем високої духовності, краси вчинку і моральності. Тому педагогічний процес у вищих навчальних закладах системи МВС України має бути гуманістичним та естетичним.
Головним суб'єктом процесу навчання і виховання є людина як найвища життєва цінність, яка за час навчання у вищому навчальному закладі повинна набути не тільки культурно-освітній досвід, але й досвід гуманного та естетичного відношення до людини.
Естетична та педагогічна науки приділяють значну увагу проблемам ціннісно-естетичного відношення до людини, досліджують природу естетичних ідеалів людини, її смаків, естетичних уподобань.
Проблеми людського буття, естетичного світосприймання та естетичного світовідношення знайшли своє відображення в працях М. Бахтіна, В. Вернадського, В. Соловйова, П. Флоренського, А. Камю, М. Хайдеггера,
В. Франкла, Е. Фромма, Тейяра де Шардена та ін.
Для осмислення сутності естетичного відношення особливо важливими є праці, у яких розкривається природа людини, її духовні цінності, смисли буття, духовне як естетичне (І. Александров, В. Бех, В. Бичков, Л. Буєва, В. Казначеєв, С. Кримський, М. Мамардашвілі, О. Лосєв та ін.)
Проблему естетичного відношення особливо плідно розробляли провідні вчені-естетики другої половини ХХ ст.: Ю. Борєв, О. Буров, І. Зязюн, М. Кіященко, А. Комарова, В. Крутоус, Л. Левчук, М. Лейзеров, О. Лосєв, В.Мазепа, В. Малахов, Л. Печко, О. Семашко, Л. Столович, Є. Шудря та ін.
Психологічні аспекти естетичного відношення розглядалися Б.Ананьєвим, Л. Виготським, О. Леонтьєвим, С. Рубінштейном, Б. Тепловим та ін.
Проблеми формування естетичного відношення учнівської молоді до природи, мистецтва, людини представлені в дослідженнях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ЛЮДИНИ У КУРСАНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок