Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> І.О.РОДІОНОВ І ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

І.О.РОДІОНОВ І ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
І.О.РОДІОНОВ І ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
ГЕТМАНЕЦЬ ГАННА ОЛЕГІВНА
УДК 821.161-3
І.О.РОДІОНОВ І ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС
КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті
імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Силаєв Олександр Сергійович, Харківський
державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди,
професор кафедри російської та світової літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лагунов Олександр Іванович, Харківський національний
університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри
історії російської літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Режко Віктор Анатолійович, Національний університет
внутрішніх справ МВС України (м. Харків), доцент кафедри
українознавства
Провідна установа – Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, кафедра світової літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться “ 3 ” березня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий “ 29 ” січня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Тищенко Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасне літературознавство, звільнившись від ідеологічного тиску епохи тоталітаризму, прагне об’єктивно і всебічно висвітлити літературний процес, подолати вульгарний соціологізм в оцінці діячів минулого. Наслідком класового підходу стало те, що офіційна наука визнала десятки письменників реакціонерами і фактично викреслила їх із історії літератури. Це особливо торкнулося тих письменників, які не прийняли Жовтневу революцію і перебували в еміграції. Завдяки такій політиці ці письменники залишалися поза увагою радянського літературознавства. "Російська зарубіжна література XX ст., - слушно зауважує відомий літературознавець О.Г.Соколов, - майже не досліджена область російської національної культури" Соколов А.Г. Судьбы русской литературной эмиграции 1920-х годов. – М., 1991. – С. 3.. В останні роки цей період історії літератури інтенсивно вивчається, але в центрі уваги дослідників - і це правомірно - найбільш знані письменники, такі, як І.Бунін, Б.Зайцев, Д.Мережковський, Вяч.Іванов та ін. Проте література цієї доби представлена також багатьма іменами менш відомих письменників, без вивчення художньої спадщини яких не можна відтворити об’єктивну картину літературного процесу. До них належить і Іван Олександрович Родіонов (1866-1940) – відомий у свій час прозаїк, публіцист і громадський діяч. Головна його “провина” перед радянською владою полягала в тому, що він був відвертий монархіст і противник революції. Це дало привід більшовицькій критиці затаврувати його як чорносотенця і контрреволюціонера.
До 1917 року він опублікував нариси з життя донського козацтва, роман “Наше преступление” (1909), билину “Москва-Матушка” (1911), історико-публіцистичну книгу “Тихий Дон” (1914), низку публіцистичних статей про першу світову війну і політичну ситуацію в Росії. В еміграції вийшли романи “Жертвы вечерние” (1922), “Любовь” (1922), “Сыны дьявола” (1932), “Царство сатаны” (1937).
За радянських часів ім’я Родіонова в курсах історії російської літератури згадувалося неодмінно з епітетом “чорносотенець”, відтак твори його не перевидавалися і не вивчалися. Проте об’єктивна оцінка його спадщини з історичної дистанції дозволяє говорити про нього як про талановитого письменника-реаліста, який ставив у своїх творах важливі і гострі проблеми народного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: І.О.РОДІОНОВ І ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок