Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ УРАХУВАННЯ СТАРИХ ГIРНИЧИХ ВИРОБОК НА МАЛIЙ ГЛИБИНI ДЛЯ ОХОРОНИ ПОВЕРХНЕВИХ ОБ’єКТІВ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ УРАХУВАННЯ СТАРИХ ГIРНИЧИХ ВИРОБОК НА МАЛIЙ ГЛИБИНI ДЛЯ ОХОРОНИ ПОВЕРХНЕВИХ ОБ’єКТІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ УРАХУВАННЯ СТАРИХ ГIРНИЧИХ ВИРОБОК НА МАЛIЙ ГЛИБИНI ДЛЯ ОХОРОНИ ПОВЕРХНЕВИХ ОБ’єКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВIТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ ТЕХНIЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ФЕОФАНОВ Андрій Миколайович
УДК 622.838
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ УРАХУВАННЯ
СТАРИХ ГIРНИЧИХ ВИРОБОК НА МАЛIЙ ГЛИБИНI
ДЛЯ ОХОРОНИ ПОВЕРХНЕВИХ ОБ’єКТІВ
Спеціальність 05.15.01 - “Маркшейдерія”
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2003 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України й Українському державному науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи (УкрНДМI) Академії наук України м. Донецьк.
Наукові керівники: доктор технічних наук, професор
Черняєв Віктор Іванович
доктор технічних наук, професор
Гавриленко Юрій Миколайович
кафедра геоінформатики і геодезії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Сидоренко Віктор Дмитрович, проректор по науковій роботі Криворізького технічного університету;
- кандидат технічних наук, доцент Ларченко Віталій Григорович, доцент кафедри “Маркшейдерія, геологія і геодезія” Донбаського гірничо-металургійного інституту.
Провідна установа: Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, кафедра маркшейдерії, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “12” грудня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.052.05 Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, ауд. 1.201).
C дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, II уч. к.).
Автореферат розісланий “06” листопада 2003 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 11.052.05, д.т.н., професор ____________________ М.Р. Шевцов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Багаторічна відробка вугільних пластів Донбасу привела до підробки великої площі басейну на малих глибинах. Невелика глибина ведення гірничих робіт і, як наслідок, малий гірський тиск, а також повсюдне застосування ціликів для підпори покрівлі сприяли збереженню пустот у виробках старих шахт. За певних умов відбувається заповнення пустот, що залишились, породами й активізація породної товщі. Це приводить до утворення на земній поверхні провалів і локальних осідань, що супроводжуються значними деформаціями. Такі явища зафіксовані практично у всіх гірничопромислових районах Донбасу.
В даний час питання, пов'язані з активізацією зрушень над пустотами на верхніх горизонтах старих шахт, стоять як ніколи гостро. Діюча реструктуризація вугільної промисловості України, коли з експлуатації виключається цілий ряд нерентабельних шахт, приводить до збільшення мережі покинутих гірничих виробок і їхнього затоплення. Це, у свою чергу, збільшує імовірність активізації процесів над виробками верхніх горизонтів у майбутньому. Крім того, земельна реформа вимагає рішення цілого ряду питань як економічного, так і юридичного характеру, пов'язаних з диференційованим підходом у системі оподатковування і грошової оцінки земельних ділянок, підроблених старими гірничими виробками.
Існуючі методи прогнозу зрушень і деформацій земної поверхні не застосовні для старих виробок, що збереглися на малих глибинах. Таким чином, обґрунтування параметрів урахування старих гірничих виробок, що збереглися на малих глибинах, для оцінки ступеня їхньої небезпеки з метою охорони об'єктів поверхні є актуальною науково-прикладною задачею, що має важливе народногосподарське значення.
Зв'язок теми дисертації з планами НДР. Основні результати дисертаційної роботи отримані в процесі виконання НДР (№№ ДР 01900028122, UА01002800Р, 0196U001090, 01910029650, 01910029654, 01910029658, 0196U0251166, 0196U025165) та госпдоговірних робіт, проведених УкрНДМI НАН України з тематики старих гірничих виробок, у яких автор брав безпосередню участь як науковий керівник і як виконавець окремих етапів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРIВ УРАХУВАННЯ СТАРИХ ГIРНИЧИХ ВИРОБОК НА МАЛIЙ ГЛИБИНI ДЛЯ ОХОРОНИ ПОВЕРХНЕВИХ ОБ’єКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок