Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА ЗАСАДАХ “ГЛИБИННОЇ ЕКОЛОГІЇ” В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЇ

Загрузка...

ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА ЗАСАДАХ “ГЛИБИННОЇ ЕКОЛОГІЇ” В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЇ / сторінка 10

Назва:
ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА ЗАСАДАХ “ГЛИБИННОЇ ЕКОЛОГІЇ” В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Вихідними положеннями для функціонування даних умов є принципи виховання (гуманізації, демократизації, природовідповідності, культуровідповідності тощо). Отже, стимулювання емоційної сфери учня, що впливає на експліцитність свідомості, надає специфічності інтелектуальному процесу, створює позитивну мотивацію щодо непрагматичної взаємодії зі світом Природи.
5. У процесі дослідження виявлено вплив форм та засобів екологічного виховання учнів на засадах “глибинної екології” на формування ціннісної сфери особистості учня. Зміни, які відбулися під час експерименту, характеризуються перерозподілом показників соціальних і моральних цінностей в учнів старших класів, а також екологічних та “Я”_категорій цінностей в учнів середніх класів. Кількісний аналіз засвідчує наявність стійких взаємозв’язків зазначених категорій цінностей з екологічними диспозиціями залежності від природи, небайдужості до неї, співпраці з природою, що дозволяє стверджувати про відповідність навчально-виховного процесу цілям та завданням екологічного виховання на засадах “глибинної екології”.
6. Виявлено, що у старшокласників оціночний критерій взаємодії з природою набуває більш морального спрямування (учні 9, 10-их класів). Водночас, зазначений процес у молодших учнів відбувається у проекції емоційного стану через призму значущості особистих інтересів на рівень, на якому важливість стану довкілля переважає (учні 6, 8-их класів). Психологічний компонент екологічного виховання, передбачений виховним процесом на засадах “глибинної екології”, враховує як оцінки і цінності, так і стан, досвід і мислення, що спричиняються екологічною дійсністю.
7. Необхідним елементом екологічного виховання є емоційно-почуттєва сфера особистості. Результати експерименту виявляють позитивний вплив на емоційний стан учнів, що сприяє закладанню основ для подальшого конструювання навчально-виховного процесу з позицій “глибинної екології”. На емоційну основу накладається раціональне відображення дійсності, тобто, відбувається саморефлексія та саморегуляція особистості. Даний процес сприяє формуванню ставлення учнів до навколишнього середовища, закладає підґрунтя до моделювання особистої поведінки з точки зору її екологічної доцільності.
8. Експеримент показав високу ефективність запропонованої екологовиховної моделі на засадах “глибинної екології” в структурі факультативних занять з курсу “Неоекологія” для учнів 9-их класів. Запропонована форма роботи спонукає до виявлення засвоєних екологічних норм у конкретних екологічно орієнтованих соціальних практиках, а також до формування в учнів специфічного ставлення до Природи, котре мотивує подібну діяльність.
Результати формуючого експерименту підтвердили правомірність запропонованого підходу “глибинної екології” до екологічного виховання учнів загальноосвітніх закладів.
Виконане дослідження та зроблені з нього висновки не вичерпують усіх аспектів проблеми формування екологічно вихованої особистості. До перспективних напрямків подальших досліджень відносимо розробку проблеми співвідношення між біологією та іншими природничими дисциплінами в галузі екологічного виховання учнів; вивчення умов формування в школярів стійких навичок екологічно доцільної поведінки; формування готовності майбутніх учителів до здійснення екологічного виховання учнів на засадах “глибинної екології” в процесі викладання природничих дисциплін.


Основні положення дисертації висвітлені в публікаціях автора:
1.
Воронюк М.О. Формування етичних цінностей і екологічного мислення молоді засобами “глибинної екології” в процесі їх виховання та освіти // Науковий вісник. – Львів. – 1999. – С. 332-336.
2.
Воронюк М.О. Екологічне виховання учнів засобами “глибинної екології” // Біологія і хімія в школі. – 1999. – № 6. – С.15-17.
3.
Грубінко В., Воронюк М. Методологічні і методичні засади екологічної освіти і виховання засобами “глибинної екології” // Наукові записки ТДПУ ім.. В. Гнатюка. Серія: Педагогіка. – 1999. – №3(8). – С.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА ЗАСАДАХ “ГЛИБИННОЇ ЕКОЛОГІЇ” В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок