Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА ЗАСАДАХ “ГЛИБИННОЇ ЕКОЛОГІЇ” В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЇ

ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА ЗАСАДАХ “ГЛИБИННОЇ ЕКОЛОГІЇ” В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЇ / сторінка 7

Назва:
ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА ЗАСАДАХ “ГЛИБИННОЇ ЕКОЛОГІЇ” В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Загальні риси застосування нетрадиційних форм та засобів при викладанні окремого курсу з біології є універсальними, однак їх обсяг та послідовність застосування й спрямування визначаються ситуативно.
У ході констатуючого експерименту виявлено незадовільний стан екологічного виховання учнів. Опитування випускників загальноосвітніх шкіл м.Чернігова, в якому взяло участь 430 учнів, було спрямоване на констатацію реального стану сформованості взаємовідносин “людина - природа”. Результати опитування, проведеного в ході констатуючого експерименту, свідчать про невисокий рівень екологічних пріоритетів (66,1%) серед інших ціннісних орієнтацій, найвищі показники особистісних цінностей випускників (78,6%) та приблизно однаковий рівень морального та соціального чинників, що визначають ціннісну сферу особистості (72,9% та 73,2% відповідно).
Нами було здійснене опитування вчителів біології (всього взяло участь 137 вчителів м. Чернігова) з метою виявлення їх ставлення до проблем екологічного виховання в школі. Результати опитування свідчать про те, що: 37% вчителів вважає, що екологічне виховання здійснюється в процесі засвоєння навчального матеріалу шкільних курсів (більшість - віком від 40 років); 42% вчителів вважають за доцільне використовувати новітні педагогічні технології в навчально-виховному процесі, налагоджувати зв’язки навчальної та позаурочної діяльності з метою покращання якості екологічного виховання школярів (більшість – віком до 35-40 років); 21% вчителів вважає, що екологічне виховання належним чином не здійснюється через перевантаженість навчальної програми фактичним матеріалом (без вікових обмежень).
Було також з’ясовано, що виховні заходи екологічного змісту, спрямовані на формування в учнів культури екологічного мислення, бережливого ставлення до природи, ціннісних установок у системі взаємовідносин “людина – природа” розрізнені, ситуативні, несистематичні. Зміст екологічного виховання звужено до інформації про шкоду забруднюючих речовин для довкілля та здоров’я самої людини (це визнали 79,5% вчителів біології). Таким чином, удосконалення змісту екологічного виховання при вивченні біології сприятиме уникненню безсистемності у формуванні екологічно вихованої особистості. Про необхідність подібних змін засвідчили відповіді більше, ніж 50% вчителів.
Формуючий експеримент проводився з 1997р. по 2001р. на базі загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл м. Чернігова: ЗОШ № 22, № 12, № 5, № 28, № 33, спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей зі зниженим зором серед учнів 6, 8, 9, 10-х класів, а також під час здійснення програми з підготовки ековолонтерів серед учнів 10, 11-их класів загальноосвітніх шкіл м. Чернігова “ЕкоШкола”.
Експериментальна частина дослідження передбачала декілька етапів. Перший етап формуючого експерименту був спрямований на фіксацію початкових показників рівня мислення учнів, їх ціннісно-мотиваційних орієнтацій, сформованості ставлення до природи та взаємовідношення екологічних диспозицій особистості. Взаємопроникнення всіх діагностичних складових початкової стадії експерименту в поєднанні з педагогічним спостереженням, спрямованим на визначення рівня сформованості екологічного світогляду особистості, дали змогу об’єктивно оцінити стартові результати, на основі яких визначено умови для проведення наступної творчої, перетворювальної стадії експерименту.
У ході педагогічного експерименту учні експериментальних та контрольних класів вивчали матеріал однакових тем курсу біології. Всього до експерименту залучено 557 учнів.
У процесі творчого етапу дослідницько-експериментальної роботи здійснювалась інтеграція форм та засобів екологічного виховання учнів на засадах “глибинної екології” у процес вивчення біології. Нами обґрунтовано підхід до екологічного виховання з урахуванням ціннісного та емоційно-чуттєвого компонентів формування ставлення учнів до навколишнього середовища з подальшим інформаційним наповненням структурних етапів уроку (факультативного заняття).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА ЗАСАДАХ “ГЛИБИННОЇ ЕКОЛОГІЇ” В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ БІОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок