Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІОЕЛЕКТРОНІКА В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНИХ І ТЕХНІЧНИХ ЗНАНЬ У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

РАДІОЕЛЕКТРОНІКА В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНИХ І ТЕХНІЧНИХ ЗНАНЬ У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
РАДІОЕЛЕКТРОНІКА В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНИХ І ТЕХНІЧНИХ ЗНАНЬ У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,44 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
КАСПЕРСЬКИЙ Анатолій Володимирович
УДК 37.016:53 + 621.38:396.61
РАДІОЕЛЕКТРОНІКА В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ
ФІЗИЧНИХ І ТЕХНІЧНИХ ЗНАНЬ
У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА
ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені
М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: – доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Шут Микола Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри загальної фізики
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор
Атаманчук Петро Сергійович,
Кам’янець-Подільський державний університет, завідувач кафедри методики викладання фізики і дисциплін технологічної освітньої галузі

доктор педагогічних наук, професор
Величко Степан Петрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені В. Винниченка, завідувач кафедри фізики та методики її викладання

доктор фізико-математичних наук, професор
Пінкевич Ігор Павлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри теоретичної фізики
Провідна установа: – Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ педагогічних технологій неперервної професійної освіти
 
Захист відбудеться “23” грудня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, 30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, Київ, 30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “21” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Сучасний етап становлення національної освіти в Україні, її інтеграція у світову пов’язана з розв’язанням проблем, що є характерними для світової педагогіки в цілому, створенням адекватних їм методичних систем навчання з метою забезпечення можливостей самовдосконалення особистості та становлення нації.
Аналіз світового досвіду реформування природничої освіти дає можливість зробити висновки, що вихід з даної ситуації полягає у стратегічному визначенні принципу багатоваріантності і множинності структури, змісту і методів системи неперервного навчання як основи її функціонування. Цей принцип є визначальним у галузі теорії і практики навчання фундаментальної і прикладної фізики, зокрема, радіоелектроніки. У тактичному плані ефективним розв’язанням проблеми може бути обґрунтування і створення інтегрованих курсів фізики і радіоелектроніки, удосконалення курсів трудового навчання у середніх загальноосвітніх школах, створення синтетичних курсів та удосконалення структури і змісту вивчення радіоелектроніки у вищих педагогічних закладах.
Необхідні нова система і новий зміст навчання. Для переходу до нового змісту навчання потрібно теоретично обгрунтувати і експериментально перевірити ефективність методології структурних змін, нівелювати вузькоспеціалізовані підходи викладачів-предметників у системі загальної та фахової освіти як у школах, так і у вищих педагогічних закладах.
У сучасній педагогічній науці є ряд теорій структури і змісту природничої, зокрема фізичної освіти у середній загальноосвітній і вищій педагогічній школах.
Найбільш повно педагогічна теорія освіти, на наш погляд, розвинута у працях О.І.Бугайова, І.Я. Лернера, О.І.Ляшенка, М.Т. Мартинюка та їх послідовників.
Перспективним є дослідження співвіднесеності ядра і оболонки у вивченні фундаментальних і прикладних наук. Методологією такого підходу є мотиваційний принцип навчання.
Пошук шляхів розв’язання проблеми удосконалення змісту освіти і системи навчання безпосередньо пов’язаний з досягненнями фундаментальних і прикладних наук, якими є, зокрема, фізика і радіоелектроніка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: РАДІОЕЛЕКТРОНІКА В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНИХ І ТЕХНІЧНИХ ЗНАНЬ У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок