Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТУРИСТИЧНИЙ КОМПЛЕКС КАРПАТСЬКОГО РЕҐІОНУ УКРАЇНИ: СТРУКТУРА ТА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ТУРИСТИЧНИЙ КОМПЛЕКС КАРПАТСЬКОГО РЕҐІОНУ УКРАЇНИ: СТРУКТУРА ТА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ

Назва:
ТУРИСТИЧНИЙ КОМПЛЕКС КАРПАТСЬКОГО РЕҐІОНУ УКРАЇНИ: СТРУКТУРА ТА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
СТЕЦЮК ОКСАНА ВАСИЛІВНА
УДК 911.3:796.5(477.8)
ТУРИСТИЧНИЙ КОМПЛЕКС КАРПАТСЬКОГО РЕҐІОНУ УКРАЇНИ:
СТРУКТУРА ТА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ
11.00.02 – економічна і соціальна географія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географії України Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
ЗАСТАВНИЙ Федір Дмитрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри географії України
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
ЛЮБІЦЕВА Ольга Олександрівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри країнознавства і туризму
кандидат географічних наук, доцент
РУТИНСЬКИЙ Михайло Йосипович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри туризму
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і
науки України, географічний факультет,
кафедра економічної географії та екологічного
менеджменту, м. Чернівці
Захист відбудеться 24 листопада 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул Дорошенка, буд.41, географічний факультет, ауд, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 24 жовтня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Телегуз О.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Упродовж ХХ ст. туризм перетворився з форми розваг представників вищого соціального прошарку суспільства у невідємну сферу його життєдіяльності. Потреба людини у насиченому позитивними емоціями дозвіллі нині посідає чільне місце, одразу після фізіологічних потреб та прагнення до соціальної самореалізації.
Туризм перетворився на найдинамічніше зростаючий сектор світового господарства. У ньому зайнятий кожний десятий економічно активний мешканець розвинених країн. Ця сфера охоплює міжгалузевий сектор виробництв послуг і товарів туристичного споживання, а також близько двадцяти так званих супутніх й обслуговуючих туризм галузей економіки. Для означення цього міжгалузевого сектора господарства західні науковці використовують поняття “туристична індустрія”, що за змістом близьке поняттю “міжгалузевий туристичний комплекс” (ТК).
Сучасні обсяги внутрішнього туристичного споживання й експорту національного турпродукту на зовнішні ринки, рівні розвитку національної мережі рекреаційних і готельних закладів, розгалуженої структури компаній турпосередників, турперевізників та виробників “засобів виробництва” і товарів туристичного споживання дають підстави вважати міжгалузевий туристичний комплекс одним з пріоритетних секторів економічної спеціалізації України.
В умовах розширення ЄС впритул до українських кордонів та активізації євроінтеграційних процесів в Україні на державному й реґіональному рівнях існує нагальна потреба у концептуальному переосмисленні геопросторових і функціональних рис туристичного загосподарювання прикордонного Карпатського реґіону України (КР), який охоплює Львівську, Закарпатську, Івано-Франківську, Чернівецьку обл. і є складовою частиною Карпатського єврореґіону як повноправної геопросторової одиниці модерної “Європи реґіонів”.
Структурна трансформація суспільно-економічних відносин 1990-х років зумовила занепад, нерентабельність, відставання від стандартів сервісу й затяжну стагнацію історично складеної в КР мережі закладів рекреації. Її наслідками за період 1991 – 2000 рр. стало згортання мережі закладів рекреації та готелів, звільнення понад 25 тис. працівників рекреаційної сфери тощо. Паралельно з розвалом системи централізованого профспілкового і соціального туризму КР одним з перших в державі розпочав розбудову модерної ринково конкурентоспроможної туристичної інфраструктури, наближеної до взірців і стандартів ЄС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТУРИСТИЧНИЙ КОМПЛЕКС КАРПАТСЬКОГО РЕҐІОНУ УКРАЇНИ: СТРУКТУРА ТА ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок