Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕКОВАЛЕНТНІ ВЗАЄМОДІЇ ФЛАВІН-МОНОНУКЛЕОТИДУ ІЗ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ АРОМАТИЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ ТА ДНК

НЕКОВАЛЕНТНІ ВЗАЄМОДІЇ ФЛАВІН-МОНОНУКЛЕОТИДУ ІЗ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ АРОМАТИЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ ТА ДНК

Назва:
НЕКОВАЛЕНТНІ ВЗАЄМОДІЇ ФЛАВІН-МОНОНУКЛЕОТИДУ ІЗ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ АРОМАТИЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ ТА ДНК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
МУХІНА Юлія Вікторівна
УДК 577.113:541.49
НЕКОВАЛЕНТНІ ВЗАЄМОДІЇ ФЛАВІН-МОНОНУКЛЕОТИДУ ІЗ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ АРОМАТИЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ ТА ДНК
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Севастополь – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Севастопольському національному технічному університеті Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник | кандидат фізико-математичних наук,
доцент Євстигнєєв Максим Павлович,
Севастопольський національний технічний університет, доцент кафедри фізики.
Офіційні опоненти:
- доктор фізико-математичних наук, професор Сорокін Віктор Олександрович, Фізико-технічний інститут низьких температур НАН України, провідний науковий співробітник (м. Харків);
- кандидат біологічних наук, доцент Гаташ Сергій Васильович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, доцент кафедри медичної і біологічної фізики (м. Харків).
Провідна установа
Інститут фізики НАН України, відділ фізики біологічних систем, м. Київ.
Захист відбудеться “_13_”_жовтня_ 2006р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 50.052.05 Севастопольського національного технічного університету, 99053, м. Севастополь, Студмістечко, ауд. А-201.
З дисертацію можна ознайомитись у бібліотеці Севастопольського національного технічного університету за адресою: 99053, м. Севастополь, Студмістечко.
Автореферат розіслано “__06__”_вересня_ 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Євстигнєєв М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рибофлавін (ароматичний вітамін В2, RBF) виконує найважливішу каталітичну функцію в організмі та входить у склад чисельних окислювально-відновних ферментів, які називають флавіновими. Вітаміни сімейства B2 за нашого часу використовуються як елементи вітамінотерапії, що знижує побічні ефекти від введення в організм високотоксичного препарату. Зокрема, при введенні рибофлавіну відбувається зворотність пошкоджень ДНК, викликаних мікотоксином афлатоксином В1, зниження токсичності антипухлинного антибіотику антрациклінового ряду доксорубіцину (DOX) і деяких інших ароматичних цитотоксичних та мутагенних агентів, діючих шляхом їх комплексоутворення із ДНК. Для пояснення спостережуваних ефектів при спільному використанні вітаміну і доксорубіцину був запропонований механізм взаємодії DOX із RBF (гетероасоціація), який включає утворення комплексів ароматичних молекул із послідовною хімічною деградацією антибіотика, а також механізм витиснення антибіотика із ДНК при додаванні вітаміну. Раніше аналогічні механізми дії були запропоновані для пояснення зниження токсичності різних ароматичних антибіотиків та мутагенів у присутності інших ароматичних сполук, зокрема, кофеїну та хлорофіліну. На підставі цих результатів можна зробити припущення щодо механізмів комплексоутворення та конкуренції за сайти зв’язування із ДНК, які можуть виявитись загальними для інтерпретації зміни біологічної активності ароматичних речовин, які зв’язуються із ДНК у присутності вітаміну В2. У зв’язку з цим з’ясування закономірностей гетероасоціації вітаміну з ароматичними сполуками та їх спільного зв’язування із ДНК має важливе значення для пояснення спостережуваних синергетичних ефектів ароматичних препаратів при їх комбінованому використанні із вітаміном та для знаходження ефективних засобів зниження побічних ефектів хіміотерапії. В цій роботі як модель вітаміну В2 використовувався його аналог – флавін-мононуклеотид (FMN) – він має більш високу розчинність, ніж рибофлавін. Методом експериментальних досліджень був обраний метод ядерного магнітного резонансу (ЯМР), який дозволяє отримати структурну та термодинамічну інформації про комплекси молекул, утворених у розчині.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках держбюджетної наукової теми “Нуклеотид” Міністерства освіти і науки України (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕКОВАЛЕНТНІ ВЗАЄМОДІЇ ФЛАВІН-МОНОНУКЛЕОТИДУ ІЗ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ АРОМАТИЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ ТА ДНК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок