Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ НАДІЙНОСТІ ДЛЯ ОЦІНКИ РИЗИКУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АЕС

МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ НАДІЙНОСТІ ДЛЯ ОЦІНКИ РИЗИКУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АЕС

Назва:
МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ НАДІЙНОСТІ ДЛЯ ОЦІНКИ РИЗИКУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,26 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Одеський Національний Політехнічний Університет
ПЕЧЕРИЦЯ Олександр Володимирович
УДК 621.039.58
МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ НАДІЙНОСТІ ДЛЯ ОЦІНКИ РИЗИКУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АЕС
Спеціальність 05.14.14 – Теплові і ядерні енергоустановки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному підприємстві "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки" (ДП "ДНТЦ ЯРБ")
Науковий керівник - доктор технічних наук, доцент,
Носовський Анатолій Володимирович, Державне Підприємство "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки", заступник директора з наукових питань
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор,
Погосов Олексій Юрійович, Одеський Національний політехнічний університет, професор кафедри атомних електричних станцій
- кандидат технічних наук, доцент,
Шараєвський Ігор Георгійович, Інститут технічної теплофізики Національної Академії наук України, завідуючий відділом високофорсованого теплообміну
Провідна установа - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", м. Київ.
Захист відбудеться " 15 " листопада 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04 у Одеському Національному політехнічному Університеті за адресою: 65044 м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд.400-А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського Національного політехнічного університету за адресою: ---------------------65044 м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий " 5 " жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гогунський В.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Основою для прийняття рішень щодо забезпечення та підвищення безпеки ядерних установок є оцінка впливу на безпеку наслідків цих рішень. Взагалі, такі оцінки можуть виконуватися за допомогою як детерміністичних, так і імовірнісних методів. Відсутність достатнього аналізу досвіду експлуатації, необхідних знань механізмів старіння, відмов та зносу обладнання і т. ін. є причиною того, що детерміністичні методи аналізу безпеки протягом багаторічної історії розвитку ядерної енергетики панували серед інших. Оцінки безпеки на основі детерміністичних методів, в деяких випадках можуть зумовлювати виникнення зайвого консерватизму під час прийняття рішень, у тому числі регулюючих. Зайвий консерватизм вимог, в свою чергу, може призвести до негативних явищ з точки зору забезпечення безпеки. Протягом кількох останніх років було виконано цілий комплекс робіт, пов'язаних з оцінкою рівня безпеки АЕС із застосуванням імовірнісних методів. У ході виконання цих робіт було необхідно здійснити кількісну оцінку величин (параметрів) на підставі зібраної (наявної) статистичної інформації, тому питання отримання достовірних і систематизованих даних з історії експлуатації, у першу чергу даних по дефектах елементів, є наріжним з точки зору забезпечення прийнятної якості зазначених робіт, та має суттєвий вплив на отримання прийнятних та показових результатів оцінок ризику від експлуатації АЕС.
Досвід виконання аналізів безпеки діючих енергоблоків АЕС та енергоблоків, що вводяться в експлуатацію, свідчить про те, що інформація з історії експлуатації елементів систем АЕС не завжди використовується, коли це є необхідним. Цей факт відзначається під час виконання технічних оцінок та експертиз результатів зазначених аналізів безпеки.
Однією з основних причин, які обумовлюють проблеми з прийнятним використанням специфічних даних є той факт, що події (дефекти елементів) є досить рідкими, а спостереження проводяться з порівняно недавнього часу і не завжди організовані коректно. Крім того відсутні науково обґрунтовані методичні положення щодо визначення показників надійності (ПН) під час виконання аналізу безпеки АЕС з використанням імовірнісних методів.
З іншого боку, основи Байєсівського оцінювання і теорія Байєсівських методів, що застосовуються під час оцінки надійності технічних об'єктів, дозволяють створити на необхідну базу знань для рішення практичних задач і розробки інженерних методик, алгоритмів і програм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ НАДІЙНОСТІ ДЛЯ ОЦІНКИ РИЗИКУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок