Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку із спастичними формами дитячого церебрального паралічу

Формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку із спастичними формами дитячого церебрального паралічу

Назва:
Формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку із спастичними формами дитячого церебрального паралічу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені. К.Д. Ушинського
Холодов Сергій Анатолійович
УДК 371.91 + 372.212
Формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку із спастичними формами дитячого церебрального паралічу
13.00.03-корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат біологічних наук, доцент
Босенко Анатолій Іванович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри анатомії і фізіології.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Синьов Віктор Миколайович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, Інститут корекційної
педагогіки і спеціальної психології, директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лянной Юрій Олегович,
Сумський державний педагогічний університет
імені А.С. Макаренка, завідувач кафедри
фізичної реабілітації.
Провідна установа - Словянський державний педагогічний університет,
кафедра корекційної педагогіки і спеціальної психології, Міністерство освіти і науки України, м. Слов’янськ.
Захист відбудеться “03“ червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.04 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “03“ травня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Копусь


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Стратегія державної соціальної політики на сучасному етапі спрямована на створення необхідних умов для повноцінної реабілітації, соціальної адаптації та інтеграції в суспільство дітей з обмеженими психофізичними можливостями. До пріоритетних завдань їх реабілітації належить оволодіння життєво необхідними руховими навичками, серед яких найбільш важливими є навички самостійної ходьби.
Порушення ходьби як засобу самостійного пересування дитини, що розширює її зв’язок з навколишнім світом, є однією з істотних причин, які створюють несприятливі умови для її повноцінного розвитку як особистості. Формування навичок ходьби в житті дитини набуває особливого значення, оскільки володіння або неволодіння ними значною мірою визначає ступінь її інвалідності й обумовлює подальшу інтеграцію в суспільстві.
Однією з причин, що гальмують розвиток навички ходьби, є група синдромів, які виникають у результаті ураження головного мозку на ранніх етапах онтогенезу й узагальнюються терміном “дитячий церебральний параліч” (ДЦП). У дітей з церебральним паралічем відбувається затримка і якісне порушення всіх життєво необхідних рухових функцій, зокрема здатності до самостійного пересування. Подолання цієї вади можливе тільки під час організації спеціального навчання і виховання дітей з ДЦП як однієї з категорій аномальних дітей, що передбачає створення необхідних умов для реалізації їхніх актуальних і потенційних можливостей (В.І. Бондар, Л.С. Виготський, В.Г. Григоренко, Б.В. Сермеєв, В.М. Синьов, Є.П. Постовойтов, М.М. Єфіменко, М.К. Шеремет, О.Ю. Штеренгерц та ін.).
Різноманітність форм ДЦП і різних клінічних проявів цього захворювання обумовлює необхідність диференційованого підходу до вибору засобів і методів педагогічного впливу. Утім, незважаючи на наявність низки методик з формування навичок ходьби в дітей з ДЦП (С.О. Бортфельд, М.М. Єфіменко, О.Ф. Каптелін, О.М. Мастюкова, В.М. Мошков, К.О. Семенова, О.Ю. Штеренгерц), формування зазначеної локомоції в дошкільників зі спастичними формами ДЦП дотепер залишається недостатньо ефективним.
Аналіз спеціальної літератури свідчить, що найбільш повно розроблено засоби і методи корекції вже сформованої патологічної ходьби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку із спастичними формами дитячого церебрального паралічу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок