Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ПОМ’ЯКШЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ПОМ’ЯКШЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ПОМ’ЯКШЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
Сахнюк Сергій Володимирович
УДК 343.288
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ПОМ’ЯКШЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому юридичному інституті Міністерства внутрішніх справ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: | доктор юридичних наук Скибицький Василь Васильович, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, провідний науковий співробітник
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор юридичних наук, професор Глушков Валерій Олександрович, Центр організації, координації науково-дослідної роботи вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ МВС України, начальник центру;
кандидат юридичних наук Ришелюк Андрій Миколайович, Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України, завідуючий відділом.
ПРОВІДНА УСТАНОВА – Національна академія внутрішніх справ України, кафедра кримінального права (м.Київ).
Захист відбудеться “02” березня 2001 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська 4).
Автореферат розісланий “30” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі в Україні спостерігається значне зростання злочинності, певним чином зумовлене невирішеністю завдань соціального, економічного та культурно-виховного характеру. У зв’язку з цим в Україні в законодавчій та судовій практиці спостерігається тенденція до посилення тяжкості кримінального покарання. Так, в діючому Кримінальному кодексі України переважна більшість санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк. У 1999 р. судами України до позбавлення волі на певний строк було засуджено 83 399 осіб, що вчинили злочини. Такі статистичні дані свідчать про перебування України серед інших країн світу на одному з перших місць по застосуванню в судовій практиці цього виду покарання. Якщо в Японії застосування позбавлення волі на певний строк складає всього 3%, в Швеції – 8%, то в Україні цей показник дорівнює 37,5%.
Проте і історичний досвід, і сучасний стан злочинності в Україні свідчать про те, що такі “крайні заходи” не дають бажаних результатів. До того ж застосування кримінального покарання повинно забезпечувати реалізацію таких основних принципів, як індивідуалізація покарання, гуманізм, економія кримінальної репресії та справедливість. Тому заслуговує на увагу питання найбільш ефективних засобів пом’якшення покарання як альтернативи вищезазначеній тенденції. А отже звернення до проблем пом’якшення покарання є цілком обгрунтованим.
У своїх дослідженнях окремим питанням цієї складної та багатопланової проблеми приділяли увагу М.І.Бажанов, М.О.Бєляєв, В.М.Бурлаков, І.І.Карпець, М.Й.Коржанський, О.І.Коробєєв, І.П.Лановенко, І.С.Ной, О.М.Плєшаков, С.В.Полубінська, В.В.Скибицький, А.Х.Степанюк, М.О.Стручков, В.Я.Тацій, Ю.М.Ткачевський, О.Г.Фролова, С.Д.Шапченко, М.Д. Шаргородський, О.М.Яковлєв та інші. Разом з тим у науковій літературі розробці проблем пом’якшення покарання не приділялось належної уваги, відсутні спеціальні комплексні дослідження. В більшості випадків питання пом’якшення покарання розглядалось лише у зв’язку з вирішенням інших проблем – визначення цілей покарання, призначення покарання та звільнення від подальшого відбування покарання.
Кримінальний кодекс України передбачає ряд норм, що регламентують питання пом’якшення покарання, зокрема це ч.3 ст.29, ч.1 ст.34, ст.44, ч.2 ст.46, ч.5 ст.46-2, ч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ПОМ’ЯКШЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок