Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТРУЮВАННЯ ЦЕНТРІВ АДСОРБЦІЇ ХОЛЕВОЇ КИСЛОТИ НА ПОВЕРХНІ ВИСОКОДИСПЕРСНОГО КРЕМНЕЗЕМУ

КОНСТРУЮВАННЯ ЦЕНТРІВ АДСОРБЦІЇ ХОЛЕВОЇ КИСЛОТИ НА ПОВЕРХНІ ВИСОКОДИСПЕРСНОГО КРЕМНЕЗЕМУ

Назва:
КОНСТРУЮВАННЯ ЦЕНТРІВ АДСОРБЦІЇ ХОЛЕВОЇ КИСЛОТИ НА ПОВЕРХНІ ВИСОКОДИСПЕРСНОГО КРЕМНЕЗЕМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
нАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
іНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
Роїк НАДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 544.723 + 547.932
КОНСТРУЮВАННЯ ЦЕНТРІВ АДСОРБЦІЇ ХОЛЕВОЇ КИСЛОТИ НА ПОВЕРХНІ ВИСОКОДИСПЕРСНОГО КРЕМНЕЗЕМУ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні Національної академії наук України
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Бєлякова Людмила Олексіївна,
Інститут хімії поверхні НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Брей Володимир Вікторович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
в.о. заступника директора з наукової роботи
кандидат хімічних наук
Тельбіз Герман Михайлович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “22”червня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України за адресою: 03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту хімії поверхні за адресою: 03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17.
Автореферат розіслано “17”травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Приходько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Жовчні кислоти (ЖК) в людському організмі продукуються секреторними клітинами печінки і є найбільш важливими в кількісному відношенні продуктами перетворення холестерину. Збільшення вмісту ЖК в організмі, що зумовлене порушенням біосинтезу холестерину, викликає захворювання нирок, некрози, брадикардію, гіпертонію та гемоліз.
Для регулювання вмісту ЖК в організмі на сьогоднішні в медичній практиці використовуються полімерні аніонообмінні смоли, зокрема холестирамін. Проте полімерні сорбенти-секвестранти мають низьку селективність по відношенню до ЖК, і добова доза адсорбента, яка необхідна для стійкого терапевтичного ефекту, досягає 30 г, що супроводжується небажаними побічними ефектами. Тому розробка нових, більш ефективних адсорбентів жовчних кислот залишається актуальним завданням хімічних досліджень. В літературі описано одержання нових аніонообмінних смол, але вони зберігають недоліки полімерів: набухання та повільне встановлення адсорбційної рівноваги, невисоку селективність по відношенню до ЖК тощо.
Неорганічні носії, перш за все кремнеземні, є перспективними для синтезу нових адсорбентів ЖК. Кремнеземи хімічно та термічно стійкі, не набухають у розчинниках та при контакті з біологічними рідинами, мають високі кінетичні параметри адсорбції. Крім того, високодисперсний кремнезем вже знайшов використання в медичній практиці як наповнювач лікарських препаратів та ентеросорбент речовин білкової природи, токсинів, патогенних мікроорганізмів, вірусів. Разом з тим, гідроксильований високодисперсний кремнезем адсорбує ЖК лише в слабокислому середовищі, що суттєво зменшує ефективність його використання для регулювання вмісту ЖК в тонкому кишківнику з рН~8. Іммобілізовані на поверхні кремнезему четвертинні амонієві групи (ЧАГ) можуть бути потенційними центрами адсорбції ЖК. Для регулювання рівня ЖК в живому організмі, а також для їх аналітичного визначення в різних рідинах краще використовувати адсорбенти з хімічно закріпленими четвертинними амонієвими групами. Проте систематичні дослідження хімічних реакцій, які приводять до закріплення ЧАГ на поверхні кремнезему, в літературі відсутні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в Інституті хімії поверхні НАН України згідно з планами науково-дослідних робіт за темами “Теоретичні дослідження і розробка лікарських композитів з сорбційним механізмом дії і регульованою фармакокінетикою” (№ Держреєстрації 0199U002299) та “Закономірності адсорбційної взаємодії та хімічних перетворень на поверхні дисперсних оксидів в суспензіях біоактивних молекул, полімерів, клітин та мікроорганізмів” (№ Держреєстрації 0103U006286).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНСТРУЮВАННЯ ЦЕНТРІВ АДСОРБЦІЇ ХОЛЕВОЇ КИСЛОТИ НА ПОВЕРХНІ ВИСОКОДИСПЕРСНОГО КРЕМНЕЗЕМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок