Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА НАН УКРАЇНИ: (20-ті роки ХХ ст. – початок ХХІ ст.)

БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА НАН УКРАЇНИ: (20-ті роки ХХ ст. – початок ХХІ ст.)

Назва:
БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА НАН УКРАЇНИ: (20-ті роки ХХ ст. – початок ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ імені В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
Кулаковська Тетяна Леонтіївна
УДК 026:061.12](477)”19/20”
БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА НАН УКРАЇНИ:
(20-ті роки ХХ ст. – початок ХХІ ст.)
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство,
бібліографознавство
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.
Науковий керівник академік НАН України,
доктор філософських наук, професор
Онищенко Олексій Семенович,
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського,
генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Омельчук Володимир Юхимович,
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського,
зав. відділу національної бібліографії
кандидат історичних наук, доцент
Виноградова Олена Борисівна,
Державна історична бібліотека України, директор
Провідна установа Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника
НАН України, відділ бібліотекознавства
Захист відбудеться 27 квітня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі літератури з бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий 24 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук А. О. Чекмарьов
Актуальність теми. В умовах інформатизації суспільства вдосконалення інформаційного забезпечення науки розглядається як вагомий фактор її інноваційного розвитку. Одним із пріоритетних напрямів зміцнення науково-технічного потенціалу НАН України є бібліотечно-інформаційна діяльність, спрямована на формування, взаємовикористання, збереження документно-інформаційних ресурсів як бази наукових досліджень, наукове, аналітичне, бібліографічне опрацювання інформації, створення корпоративних електронних інформаційних ресурсів і забезпечення використання світового потоку інформації. Реалізацію цих завдань здійснює бібліотечно-інформаційна система НАН України (БІС) – сукупність бібліотек і бібліотечно-інформаційних підрозділів науково-дослідних установ (НДУ).
Саме тому питання удосконалення організаційно-функціональної і технологічної структури цієї системи є актуальним завданням бібліотекознавства. Вивчення конкретно-історичних змін у процесі формування БІС НАН України, етапності становлення її складових дозволяє визначити шляхи подальшого удосконалення інформаційного забезпечення наукової діяльності з урахуванням її специфіки на сучасному етапі. Історико-ретроспективний погляд на конкретні факти підтверджує, що визначальним напрямом розвитку БІС із моменту виникнення НДУ Української Академії наук (УАН) і бібліотек в їхній структурі в 20-х роках ХХ ст. і до початку ХХІ ст. є інтеграція бібліотечно-інформаційних ресурсів як невід’ємної складової національних інформаційних ресурсів. Дослідження організаційних, структурно-функціональних, технологічних, кадрових змін, які відбуваються в БІС, актуалізує розробку нової концептуальної моделі комплексного науково-інформаційного центру на базі бібліотеки НДУ, діяльність якого відповідатиме завданням інноваційного розвитку вітчизняної науки.
В Україні до цього часу не було історичних досліджень виникнення, становлення і розвитку БІС НАН України. Тому спеціальне і комплексне вивчення цих процесів робить актуальним визначення перспективних напрямів розвитку як системи у цілому, так і її складових – бібліотек НДУ.
Стан розробленості теми. Окремі аспекти становлення і діяльності бібліотек НДУ у 20–60-х роках ХХ ст. висвітлено Л. А. Дубровіною і О. С. Онищенком у монографіях “Історія Національної бібліотеки України імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА НАН УКРАЇНИ: (20-ті роки ХХ ст. – початок ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок