Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності

Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності

Назва:
Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І. І. МЕЧНИКОВА
Безнісько Вікторія Станіславівна
УДК 101.1: 316: 32.019.52 (043.3)
Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському національному університеті
ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
ГРІЗОВА Ірина Олександрівна
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечнікова МОН України
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ГАНСОВА Емма Августівна,
Одеський регіональний інститут державного
управління національної академії державного
управління при президентові України
кандидат філософських наук, доцент
НАЙДОРФ Марк Ісаакович,
Одеський національний політехнічний університет
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського МОН України
Захист відбудеться „28” вересня 2006 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.09 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано „19” червня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумченко І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Тема даного дослідження – “Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності”.
Актуальність теми дослідження. Політичний міф є однією з найбільш розповсюджених форм прояву міфологічного мислення в сучасній соціальній свідомості. Міфологічне мислення, що породжує міфи, у тих або інших аспектах свого існування є об'єктом дослідження у філософії, культурології, психології, літературознавстві, етнографії. Проте сам механізм міфологічного мислення, а саме концепти, що визначають його дію, а також постійно виникаючі нові форми, у яких даний різновид мислення знаходить матеріальне втілення, досліджені мало. Також недостатньо вивчений вплив сучасних міфів, у цілому, і політичного міфу, зокрема, на різні соціальні процеси, суб'єктами яких є носії свідомості, у якій виявляє себе міфологічне мислення, що породжує міф. Саме цим обумовлений вибір даної теми кандидатської дисертації. Хоча про міфи і міфологічне мислення до сьогоднішнього дня написана величезна кількість наукових праць, ця тема не вичерпала себе, тому що міф, що є продуктом міфологічного мислення, - унікальний феномен, породжений колись архаїчною свідомістю, спочатку знайшов втілення в первісній культурі, але не зник разом з нею, а продовжував жити в підсвідомості і свідомості людей усіх наступних епох, набираючи нових форм. Протягом XIX – XX століть представниками різних сфер наукового знання фундаментально вивчені закономірності первісного мислення, що проявилося в архаїчній свідомості, яка втілилася в первісній культурі, зокрема в міфах стародавніх народів. Але міфологічне мислення, що породжує міф, продовжує жити і у свідомості сучасної людини, співіснуючи і взаємодіючи з іншими видами мислення. Із сучасних форм міфу з 90-х років ХХ століття представниками гуманітарних наук активно досліджується політичний міф, але крім даної форми сучасній соціальній свідомості властиві також і інші форми міфу, такі як соціальний, історичний, релігійний, що мало досліджені, крім того, недостатньо вивчені зв'язки між сучасними формами міфу і механізм їхнього взаємовпливу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження узгоджена з загальною проблематикою філософського факультету ОНУ ім. І.І.Мечникова, розроблялася в межах комплексної теми "Філософсько-методологічні дослідження гуманітарного знання" кафедри філософії та основ загальногуманітарного знання (наказ ОНУ ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Феномен політичного міфу в соціальному просторі сучасності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок