Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ (ХVІ-ХVІІ ст.)

ІДЕЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ (ХVІ-ХVІІ ст.)

Назва:
ІДЕЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ (ХVІ-ХVІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
БОБАК Марія Іванівна
УДК 10 (091) (477)
ІДЕЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ
В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ
(ХVІ-ХVІІ ст.)
Спеціальність 09.00.05 — історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, відділ філософії культури.
Науковий керівник — доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича,
завідувач відділу філософії культури
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Братасюк Марія Григорівна
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри теорії держави і права
кандидат філософських наук, доцент
Литвинов Володимир Дмитрович
Інститут філософії імені Г. Сковороди
Національної академії наук України,
старший науковий співробітник
Провідна установа — Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра історії
української філософії та культури
Захист відбудеться “12” вересня 2001 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79002, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 10 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Денисенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поняття громадянського гуманізму тісно пов’язане з темою громадянського суспільства, яка нині жваво дискутується як у широких колах суспільства, так і в науковій літературі, утверджується необхідність його розбудови в Україні. Серед дослідників панує переконання, що саме відсутність громадянського суспільства є вагомою причиною такого тяжкого й страждального шляху до цивілі-зованого, гідного людини життя в Україні, оскільки народи, які зуміли організуватися в громадянське суспільство, нині живуть в умовах розвиненої демократії, де держава виступає насамперед гарантом такої демократії. Проблема самоорганізації українського суспільства, розбудова основних структур суспільства громадянського нині вкрай важлива й актуальна. У зв’язку з цим необхідне й теоретичне її осмислення, і вивчення досвіду інших народів, та вельми актуальним є ознайомлення з власним досвідом становлення елементів громадянського суспільства в нашій історії.
Одним із важливих і навіть визначальних факторів громадянського суспільства є громадянський гуманізм, поява якого як суспільного феномена пов’язана з формуванням і зміцненням незалежних від сюзерена міст-республік в Італії на зразок античних держав-полісів у Стародавній Греції. У такому суспільстві беззаперечним було верхо-венство законів, перед якими усі були рівні. Така рівноправність перед-бачала високу свідомість кожного громадянина, його самоорга-нізованість і відданість спільному благу — добру вітчизни і спільноти.
Зразком такого високосвідомого об’єднання громадян, крім античних полісів, можуть бути й первісні християнські громади, і міста-комуни, і нинішні кібуци в Ізраїлі. У Європі такі об’єднання громадян вибороли Магдебурзьке право. В Україні знаємо добровільні організації свідомих громадян — маєтного міщанства і заможних селян, козаків — братства, які виникли в період першого українського відродження, і взяли на себе відповідальність за подальший розвиток українського суспільства.
Термін “громадянський гуманізм” широко вживається у медієвістиці: з легкої руки англійського дослідника Г. Барона, італійського Е. Гарена, це поняття увійшло в російську (Л. Брагіна, Н. Рев’якіна) та українську наукову літературу (І. Паславський, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІДЕЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ (ХVІ-ХVІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок