Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ТИМОЩУК НАТАЛІЯ СТЕПАНІВНА
УДК 371.135.032 – 053.6
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО
ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У
ПРОЦЕСІ ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Дем’янюк Тамара Дмитрівна,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувачка кафедри теорії і методики виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Левківський Михайло Васильович,
Житомирський державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри педагогіки.
кандидат педагогічних наук
Петрук Анатолій Петрович,
Міжнародний економіко-гуманітарний університет
імені академіка Степана Дем’янчука,
доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Волинський державний педагогічний університет
імені Лесі Українки, кафедра соціальної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк.
Захист відбудеться „24” травня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 8 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий „23” квітня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування освіти в Україні вимагає пошуку шляхів якісного вдосконалення виховання учнівської молоді. Розв’язання цього завдання неможливе без переосмислення традиційної теорії і практики виховного процесу, ґрунтовного дослідження вітчизняних та зарубіжних педагогічних традицій, аналізу сучасних досягнень психолого-педагогічної науки.
У Законах України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Державній національній програмі „Освіта”(Україна ХХІ століття), Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, Концепції розвитку загальної середньої освіти та громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, інших державних та нормативних документах передбачено прогресивні зміни, що відбуваються в системі освіти, закладено нові підходи до її розвитку. Серед стратегічних напрямів оновлення парадигми виховання провідним є перехід від директивної його організації до особистісно-гуманної. Домінуючим у ній є орієнтація на особистість, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, до свідомого творення себе і свого життя.
Особливої уваги вимагає організація у загальноосвітньому навчальному закладі позакласної роботи із старшокласниками, які вже у найближчому майбутньому будуть брати активну участь у соціально-економічному, політичному і культурному житті українського суспільства. Позакласна робота є тією ланкою, що пов’язує виховний процес зі суспільними змінами. Участь у ній не тільки сприяє підвищенню якості знань старшокласників, а й підготовці їх до активної практичної діяльності, розвитку творчої особистості.
Психологічні засади особистісно орієнтованого виховання розкриваються в працях К.О.Абульханової-Славської, Г.О.Балла, А.М.Бойко, В.В.Рибалки та інших. У них предметом дослідження є унікальна особистість – активний, свідомий суб’єкт, який відповідає за своє життя і прагне до втілення моральних ідеалів; потребує суб’єкт-суб’єктних зв’язків з іншими людьми, відчуває необхідність самовдосконалення, шукає сенс свого життя.
Теоретико-методологічні засади особистісно орієнтованого виховання глибоко розкриваються у працях І.Д.Беха. Він виділив ряд інваріантів як усталених наукових вимог, на основі яких реалізується особистісно орієнтований підхід до виховання учнівської молоді, визначив психологічні закономірності та принципи особистісно орієнтованого виховного процесу, розкрив наукову сутність технології інтимно-особистісного спілкування вихователя і вихованця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок