Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛА ПРОЗА В. ВИННИЧЕНКА У СВІТЛІ АВТОРСЬКОЇ СУБ’ЄКТИВНОСТІ

МАЛА ПРОЗА В. ВИННИЧЕНКА У СВІТЛІ АВТОРСЬКОЇ СУБ’ЄКТИВНОСТІ

Назва:
МАЛА ПРОЗА В. ВИННИЧЕНКА У СВІТЛІ АВТОРСЬКОЇ СУБ’ЄКТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,38 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук України
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка
Горбань Анфіса Василівна
УДК 821.161.2-32'06
МАЛА ПРОЗА В. ВИННИЧЕНКА
У СВІТЛІ АВТОРСЬКОЇ СУБ’ЄКТИВНОСТІ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Житомир.
Науковий керівник: – доктор філологічних наук, професор
БІЛОУС Петро Васильович,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка
професор кафедри української літератури
Офіційні опоненти: – доктор філологічних наук, професор
ПАНЧЕНКО Володимир Євгенович,
Національний університет
„Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри літератури та іноземних мов;
– кандидат філологічних наук, доцент
ХАРХУН Валентина Петрівна,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, докторант відділу української літератури ХХ століття.
Захист відбудеться "27" лютого 2008 р. о 12-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4)
Автореферат розісланий "24" січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Творчість В. Винниченка – одне з найбільш активно досліджуваних явищ української літератури. Уже критична рецепція сучасників виявила проблемний та неоднозначний характер його текстів, що провокували дискусії. Відгуки та дослідження І. Франка, М. Євшана, Л. Косач, М. Грушевського, М. Сріблянського, М. Зерова, А. Ніковського та ін. були доповнені пізнішими інтерпретаціями в діаспорі (Г. Костюк, І. Качуровський та ін.), які значною мірою спонукали увагу сучасного вітчизняного літературознавства до творчості В. Винниченка.
Оповідання В. Винниченка за останні роки лише у ґрунтовних дисертаційних дослідженнях та монографіях (не згадуючи значної кількості статей) інтерпретувалися у різноманітних зрізах: філософському, компаративно-типологічному, художньо-стильовому, наративному (Т. Гундорова, В. Панченко, Г. Сиваченко, О. Брайко). Було розглянуто еволюцію психологізму (Л. Мацевко), "контрасти і нюанси" творчості (В. Гуменюк), утопічний та антиутопічний дискурси (О. Гожик). Однак зазначені праці прив’язані переважно до одного з етапів творчості В. Винниченка, більше уваги приділяють його романам і драмам, а відтак не мають цілісного охоплення малої прози. Дослідження Л. Йолкіної присвячене спеціально малій прозі, яку авторка розглядає міметично, у традиційних аспектах жанру, проблематики, конфлікту, простежує також форми відображення внутрішнього світу героя.
Категорія "автор" у наявних інтерпретаціях малої прози В. Винниченка відбиває переважно аспекти свідомості. При цьому В. Панченко відзначає поліфонію та амбівалентність авторської позиції, Т. Гундорова окреслює "сліди іншого" в тексті та розглядає "чесність з собою" як наративність, О. Брайко аналізує співвідношення мовленнєвих партій автора й персонажів, функціонування "рольових масок", а Г. Сиваченко інтерпретує оповідне "я" автора щоденника саме як літературне, романне та однаково успішно вписує Винниченкові концепції у різноманітні філософські дискурси. Модель авторської суб’єктивності у зазначених дослідженнях засадничо трактується як плюралістична, однак її несвідомий аспект стосовно "традиційної" малої прози лишився переважно поза увагою дослідників.
Актуальною видається інтерпретація малої прози В.Винниченка у світлі плюралістичної моделі авторської суб’єктивності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МАЛА ПРОЗА В. ВИННИЧЕНКА У СВІТЛІ АВТОРСЬКОЇ СУБ’ЄКТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок