Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТА В РОКИ НІМЕЦЬКОЇ ОКУПАЦІЇ У ГЕНЕРАЛЬНОМУ ОКРУЗІ „ЖИТОМИР” 1941-1944 рр.

ОСВІТА В РОКИ НІМЕЦЬКОЇ ОКУПАЦІЇ У ГЕНЕРАЛЬНОМУ ОКРУЗІ „ЖИТОМИР” 1941-1944 рр.

Назва:
ОСВІТА В РОКИ НІМЕЦЬКОЇ ОКУПАЦІЇ У ГЕНЕРАЛЬНОМУ ОКРУЗІ „ЖИТОМИР” 1941-1944 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
ГІНДА ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 94(4)”1941/1944”
ОСВІТА В РОКИ НІМЕЦЬКОЇ ОКУПАЦІЇ У ГЕНЕРАЛЬНОМУ ОКРУЗІ „ЖИТОМИР” 1941-1944 рр.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси -2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України
періоду Другої світової війни
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Головко Микола Леонтійович,
Академія праці соціальних відносин
Федерації профспілок України, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
кандидат історичних наук, доцент
Патриляк Іван Казимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри
новітньої історії України
Захист відбудеться „24” жовтня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка. 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий „20” вересня 2007 р.
Вчений секретар,
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В руслі соціальної історії активізується науковий пошук у соціокультурних тематичних нішах. У цьому сенсі одним із перспективних напрямів дослідницьких зусиль є питання суспільної самодіяльності різних верств суспільства. Слід визнати, що форми самоорганізації цивільного населення в екстремальних умовах війни, засоби його пристосування до жорсткого окупаційного режиму і досі залишаються недостатньо вивченими. Серед кола питань, які потребують спеціального опрацювання науковців, перебуває також політика окупантів у сфері освіти.
Інтеграція української освіти у світову освітню систему, її демократизація і гуманізація вимагають критичного аналізу її розвитку у різні історичні періоди. Саме з огляду на це в дисертації автором розглядаються соціальний та ідеологічний зміст освітньої політики у генеральному окрузі „Житомир” (далі ГО – авт.) у роки німецької окупації. Об’єктивне вивчення цієї проблеми сприятиме відновленню повноти історичної пам’яті, яка десятиліттями фальсифікувалася через ідеологічні причини.
Поглиблене опрацювання цих питань має важливе значення для осмислення шляхів формування української нації. Якщо політико-ідеологічні, релігійні чинники цього процесу вивчаються досить інтенсивно, то роль освіти як націотворчого та етнозберігаючого чинника досліджена значно менше. Крім того, відсутні узагальнюючі чи спеціальні праці, в яких вивчалися освітні процеси в цьому регіоні.
Наведені міркування визначають наукову й суспільну актуальність теми, що й зумовило її вибір для дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно з комплексними науково-дослідницькими темами відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України „Трансформація суспільно-політичних, економічних та культурних процесів в Україні під впливом воєнних подій 1939-40-х рр.” (номер державної реєстрації 0104U0000624). Пропоноване дослідження корелюється також із комплексною плановою темою „Актуальні питання історії Другої світової та Великої Вітчизняної воєн”, що розробляється кафедрою всесвітньої історії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
Об’єктом дослідження є суспільно-політичне та соціокультурне становище в Україні за умов гітлерівського окупаційного режиму 1941-1944рр.
Предметом дослідження є заходи гітлерівців в освітній сфері, зусилля українських націоналістичних сил та радянського підпілля у цій галузі, процеси, пов’язані зі становленнями і функціонуваннями початкових народних, неповно-середніх, середніх (гімназій), сільськогосподарських та ремісничих шкіл, а також середньо-технічних, вищих навчальних закладів у генеральному окрузі „Житомир”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСВІТА В РОКИ НІМЕЦЬКОЇ ОКУПАЦІЇ У ГЕНЕРАЛЬНОМУ ОКРУЗІ „ЖИТОМИР” 1941-1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок