Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості Структурного стану та фізико-механічних властивостей композита алмаз-карбід кремнію

Особливості Структурного стану та фізико-механічних властивостей композита алмаз-карбід кремнію

Назва:
Особливості Структурного стану та фізико-механічних властивостей композита алмаз-карбід кремнію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна академія наук україни
інститут проблем матеріалознавства
ім. І. М. Францевича
Степаненко Артур Валентинович
УДК 539.21: 539.25
Особливості Структурного стану та фізико-механічних властивостей композита алмаз-карбід кремнію
Спеціальність 01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича Національної академії наук України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор,
академік НАН України
Трефілов Віктор Іванович
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Васильєв Олександр Дмитрович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
доктор фізико-математичних наук, професор
Пугачов Анатолій Тарасович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут"
Провідна установа: Донецький фізико-технічний інститут
ім. О.О. Гал--кіна НАН України
Захист відбудеться 24.09.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 Інституту проблем матеріалознавства НАН України. 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства НАН України, 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий 06.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Падерно Ю. Б.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Дослідження формування структурного стану алмазних матеріалів під дією різних зовнішніх факторів і зв'язку між структурним станом матеріалів та їх фізико-механічними властивостями з метою оптимізації останніх є одним з провідних завдань фізики твердого тіла. Одним з найбільш результативних методів розв'язання проблеми створення алмазних композитів з новим поєднанням корисних фізико-механічних властивостей є цілеспрямоване формування відповідного структурного стану алмазного композиційного матеріалу.
Аналіз теоретичних та експериментальних досліджень алмазних полікристалічних матеріалів свідчить, що достатньо повно проаналізовано структурний стан алмазних матеріалів із кобальтовою (Co) зв'язкою та полікристалів, які одержують за допомогою прямого переходу графіту в алмаз у присутності каталізатора. Проведено також дослідження структури компо-зиційного матеріалу, що одержувався просочуванням алмазного порошку рідким кремнієм (Si), в який було додано нанодисперсний алмаз динамічного синтезу. Однак формування структурного стану композита алмаз-карбід кремнію (SiC) при високому тиску та високій температурі спікання в залежності від часу ізотермічної витримки, зміни структури вихідних порошків практично не досліджено. Мало дослідженим є напружено-деформований стан композита алмаз-SiC, в той час як одержані експериментальні дані показують існування зв'язку між фізико-механічними та експлуатаційними властивостями гетерофазних композитів та рівнем внутрішніх напружень в їх фазах. Вплив структури (вмісту і розподілу SiC) на капілярні характеристики в системі "композит (алмаз-SiC)-металічний розплав" для сплавів, що складають основу серійних припоїв, також не досліджувався.
Отже, проблема дослідження структурних аспектів формування композита алмаз-SiC при високих тиску і температурі та його фізико-механічних властивостей є актуальною. Її розв'язання дозволить визначити оптимальну мікроструктуру такого композита, умови її формування. Аналіз впливу структури композита алмаз-SiC на його капілярні характеристики дасть змогу розробити технологічний процес кріплення матеріалу алмаз-SiC в інструменті.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертації виконувалися у відділі інструментального матеріалознавства Інституту проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України у відповідності з темою № 1.6.2.1-00 "Дослідження механізмів формування структурного стану композиційних матеріалів алмаз-SiC та їх впливу на експлуатаційні характеристики" відомчого замовлення НАН України за науковим напрямком 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особливості Структурного стану та фізико-механічних властивостей композита алмаз-карбід кремнію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок