Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У СХЕМІ УСЕРЕДНЕННЯ ТА ДИФУЗІЙНОЇ АПРОКСИМАЦІЇ

БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У СХЕМІ УСЕРЕДНЕННЯ ТА ДИФУЗІЙНОЇ АПРОКСИМАЦІЇ

Назва:
БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У СХЕМІ УСЕРЕДНЕННЯ ТА ДИФУЗІЙНОЇ АПРОКСИМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,65 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Мамонова Ганна Валеріївна
УДК 519.21
БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У СХЕМІ УСЕРЕДНЕННЯ ТА ДИФУЗІЙНОЇ АПРОКСИМАЦІЇ
01.05.04 системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії випадкових процесів Інституту Математики національної академії наук України
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України
Королюк Володимир Семенович,
Інститут Математики Національної Академії наук України,
радник директора інституту.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Єлейко Ярослав Іванович Львівський Національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри теоретичної та прикладної статистики;
кандидат фізико-математичних наук, Самойленко Ігор Валерійович, Інститут математики НАН України, науковий співробітник відділу нелінійного аналізу.
Провідна установа
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ математичних методів дослідження операцій, м. Київ.
Захист відбудеться “22”лютого 2007 р о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (03127, м.Київ, пр-т Акад. Глушкова, 2, корп. 6, факультет кібернетики, ауд.40.).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за адресою:
Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “12” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М.Зінько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Теорія напівмарковських випадкових еволюцій має широке та різноманітне застосування. Це, наприклад, теорії запасів, переносу, стохастичних диференціальних рівнянь; при аналізі реальних стохастичних систем, що зустрічаються при розв’язанні прикладних фізичних, біологічних, екологічних, економічних задач та проблем.
У даній роботі теорія напівмарковських випадкових еволюцій застосовується до дослідження мережі систем обслуговування.
Значного розвитку теорія еволюційних стохастичних систем і випадкових еволюцій набула завдяки роботам Королюка В.С., Свіщука А.В., Королюка В.В., Турбіна А.Ф., Гіхмана І.І., Скорохода А.В., Пінського М., Папаніколау Г.
В роботах Гіхмана І.І., Скорохода А.В., Прохорова Ю.В., Боровкова О.О. було закладено основи методу дифузійної апроксимації для аналізу стохастичних мереж. Аналіз складних стохастичних систем з використанням вказаного методу проводився в роботах Анісімова В.В., Королюка В.С., Коваленка І.М., Савчука М.М., Когана Я.А., Лебєдєва Є.О., Ліпцера Р.Ш., Вітта В., Дж.Харрісона та ін.
Теорія стохастичних мереж виникла з потреб експлуатації інформаційно-обчислювальних систем та мереж зв’язку. Процеси, що описують роботу таких стохастичних мереж, мають досить складну структуру і велику розмірність. Аналіз та оптимізація складних систем є багатопараметричною проблемою, тому важливим етапом розв’язку проблеми оптимізації є етап спрощення опису складної системи. Для складної системи в умовах невизначеності та ризику початкова математична модель, як правило, є стохастичною. Це, наприклад, спостерігається в теорії мереж обробки інформації.
Найбільш ефективними математичними методами спрощення є методи усереднення та дифузійної апроксимації. Усереднення дозволяє отримати спрощену детерміновану модель усередненої системи. Розв’язання проблеми оптимізації для такої моделі значно легше у порівнянні з оптимізацією початкової моделі.
Враховуючи, що загалом усереднена модель не є адекватна початковій, необхідно використовувати дифузійну апроксимацію для початкової моделі. Саме за допомогою дифузійної апроксимації можна описати флуктуації початкової моделі відносно усередненої. Мінімізувати флуктуації, керуючи початковими параметрами мережі – це одна з практичних задач, що поставлені та розв’язані в роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У СХЕМІ УСЕРЕДНЕННЯ ТА ДИФУЗІЙНОЇ АПРОКСИМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок