Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ РОМАНУ Ф.СОЛОГУБА “ТВОРИМА ЛЕГЕНДА”

ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ РОМАНУ Ф.СОЛОГУБА “ТВОРИМА ЛЕГЕНДА”

Назва:
ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ РОМАНУ Ф.СОЛОГУБА “ТВОРИМА ЛЕГЕНДА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І.Мечникова
на правах рукопису
МОЙСЕЄВА Ольга Павлівна
УДК 882 (092) Сологуб
ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ РОМАНУ Ф.СОЛОГУБА “ТВОРИМА ЛЕГЕНДА”
Спеціальність: 10.01.02- російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса - 2000
.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному університеті ім. І.І.Мечникова
Науковий керівник:
кандидат філологічних наук, доцент
Мусій Валентина Борисівна,
Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова,
доцент кафедри російської літератури.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Московкіна Ірина Іванівна,
Харківський національний університет ім. В.Каразіна,
професор кафедри російської літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Чернявська Діна Семенівна,
Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова,
доцент кафедри теорії і методики викладання літератури.
Провідна установа: Дніпропетровський державний університет.
Захист відбудеться “ 21 ” квітня 2000 року о “ 13.30” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К .051.02 в Одеському державному університеті ім. І.І.Мечникова (65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд.91).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова (65057, Одеса, вул. Преображенська, 24).


Актуальність теми. Романістика Федора Сологуба являє собою на диво самобутнє явище в російській літературі. Своєрідність поетики і філософська насиченість його творів викликають інтерес і сьогодні.
Художній світ Сологуба знайшов своє найбільш повне вираження у романістиці автора. Створені у рамках символізму романи письменника відображають еволюцію цього напрямку. Рання творчість Сологуба багато у чому орієнтується на реалістичний пласт культури, а також на натуралізм. Надалі ця тенденція зберігається та існує в романах письменника з активним експериментуванням в галузі форми і змісту, котрі відображають формування символістської естетики.
"Творима легенда" являє собою один з найцікавіших текстів Сологуба. Експериментаторський за своєю природою, цей роман є творчою лабораторією, в якій художньо втілюються основні принципи символістської естетики і формуються властиві поетиці авангарду нові прийоми художнього письма.
Одним з найбільш важливих аспектів у вивчені художньої своєрідності "Творимої легенди" є жанрова структура твору. Жанр цього твору піддано значній трансформації порівняно з традиційною системою жанрів.
Дослідження жанрової природи роману дозволяє вияснити суть його новаторства, а також скоректувати уявлення про початий символізмом і далі розвинутий авангардом процес "жанрових криз і коливань".
Роман "Творима легенда" довгий час був поза сферою дослідницького інтересу літературознавства. За життя письменника він не зустрів належної уваги і оцінки критики через новаторство своєї форми (як зазначив Х. Баран, "Творима легенда" порушила "горизонт очікування" читацької свідомості). Радянське літературознавство роман замовчувало.
Єдиним монографічним дослідженням "Творимої легенди" стала видана у 1960 році за кордоном робота Й. Холтхузена "Роман-трилогія Федора Сологуба ("Творима легенда")".
Останніми десятиліттями роман Сологуба потрапив у поле пильної уваги літературознавців, культурологів і широкої читацької аудиторії. Цей інтерес цілком обгрунтований. Адже "Творима легенда" відтворює життя людського соціуму, скинутого у прірву світових – соціальних і природних – катастроф.
Існуючі роботи порушують лише окремі аспекти поетики "Творимої легенди", залишаючи відкритими багато актуальних питань вивчення роману. В сучасному літературознавстві все ще не досліджено творчий експеримент письменника. Про це свідчить і відсутність академічного видання "Творимої легенди".
Ми досліджуємо поетику роману, зосередившись на його жанровій природі. Її своєрідність визначається тим, що, як форма пізнання дійсності, роман водночас є втіленням і моделі світу.
Таким чином, мета нашої дисертаційної роботи полягає у дослідженні жанрових особливостей роману Сологуба "Творима легенда".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ РОМАНУ Ф.СОЛОГУБА “ТВОРИМА ЛЕГЕНДА”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок