Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищеннЯ ефективності зневоднення осадів на мулових майданчиках

підвищеннЯ ефективності зневоднення осадів на мулових майданчиках

Назва:
підвищеннЯ ефективності зневоднення осадів на мулових майданчиках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Сорокіна Валерія Юхимівна
УДК 628.33
підвищеннЯ ефективності зневоднення
осадів на мулових майданчиках
Спеціальність 05.23.04 – Водопостачання, каналізація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | Епоян Степан Михайлович
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри водопостачання, каналізації і гідравліки Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури
Офіційні опоненти: | Хоружий Петро Данилович
доктор технічних наук, професор, завідувач відділу водопостачання і каналізації Інституту гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук (м. Київ)
архіпов олег володимирович
кандидат технічних наук, доцент кафедри безпеки життєдіяльності та інженерної екології Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться "26" квітня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий "24" березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор М.І. Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. На каналізаційних очисних спорудах у результаті механічного і біологічного очищення міських стічних вод утворюються різні категорії осадів, обробка яких є досить складною задачею.
Ці осади відносяться до суспензій колоїдного типу, що погано фільтруються. Значна частина вологи осадів знаходиться у зв'язаному стані, тому вони мають низьку водовіддачу. Органічна частина осадів швидко загниває, виділяючи неприємний запах. При цьому збільшується кількість колоїдних і дрібнодисперсних частинок, що викликає подальше погіршення водовіддачі осадів.
Зараз для зневоднення осадів міських стічних вод, незважаючи на наявність споруд механічного зневоднення, в основному застосовуються мулові майданчики, робота яких, насамперед, залежить від кліматичних умов і вимагає відчуження великих земельних площ. Крім того, згідно діючих норм, навіть на станціях зі спорудами механічного зневоднення осадів, мулові майданчики застосовують як аварійні для сушіння 20% річної кількості осадів.
Відомі різні конструкції мулових майданчиків, які застосовуються на каналізаційних очисних спорудах. Найбільш ефективними є мулові майданчики на штучній основі, обладнані вертикальною і горизонтальною дренажними системами.
Застосування мулових майданчиків даного типу при гравітаційному зневодненні осаду забезпечує відведення води з верхнього шару, а також паводкових і зливових вод, можливість відведення води з осаду з усієї поверхні мулового майданчику, а також підвищення навантаження на мулові майданчики. Однак дані мулові майданчики ще не вичерпали свої можливості в підвищенні ефективності роботи, наприклад, за рахунок використання нового обладнання для вакуумування дренажних систем, а також регенерації їх від кольматації шляхом продувки стисненим повітрям.
Досвід експлуатації мулових майданчиків показав, що дренажна система їх швидко кольматується, і знижується ефективність водовідбору.
Таким чином, розробка ефективних методів водовідбору з мулових майданчиків і регенерації дренажної системи є надзвичайно актуальною задачею.
Процес зневоднення на мулових майданчиках досить складний і складається в загальному випадку з декількох стадій по видаленню води (вологи) з осаду: фільтрування, випарювання й ущільнення. Розробка існуючих методів розрахунку технологічних характеристик і конструктивних параметрів мулових майданчиків базувалася, в основному, на використанні результатів різних емпіричних досліджень, переважно проведених у виробничих умовах, а також наближеного методу розрахунку з використанням як вихідного параметру припустимого навантаження на муловий майданчик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: підвищеннЯ ефективності зневоднення осадів на мулових майданчиках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок