Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФОПОЕТИКА ТВОРЧОСТІ Д. Г. ЛОУРЕНСА

МІФОПОЕТИКА ТВОРЧОСТІ Д. Г. ЛОУРЕНСА

Назва:
МІФОПОЕТИКА ТВОРЧОСТІ Д. Г. ЛОУРЕНСА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,62 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА
ГЛІНКА НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 821.111.09’06
 
МІФОПОЕТИКА ТВОРЧОСТІ Д. Г. ЛОУРЕНСА
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філології Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”.
Науковий керівник: - кандидат філологічних наук, професор
ЖЛУКТЕНКО Наталія Юріївна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
НЯМЦУ Анатолій Євгенович,
Чернівецький національний університет
ім. Юрія Федьковича,
завідувач кафедри слов’янської філології
та порівняльного літературознавства;
- кандидат філологічних наук, доцент
МИХЕД Тетяна Василівна,
Київський міський педагогічний університет ім. Б. Д. Грінченка, завідувач кафедри теорії та методики навчання іноземних мов.
 
Провідна установа: - Дніпропетровський національний університет,
кафедра зарубіжної літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “13”червня 2006 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “4” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У контексті нової парадигми вітчизняного літературознавства актуальною є потреба фундаментального і всебічного аналізу естетики і поетики європейського модернізму. Дискурс модернізму, серед інших проблем, загострив питання співвідношення прадавніх міфів і сучасного міфологізування, структуруючої функції міфу та його поетики. Відтворення та переосмислення міфопоетичної традиції у нових формах стало важливим естетичним принципом літературної думки початку ХХ століття. Відтак для того, щоб найповніше виявити як загальні типологічні засади, так і специфічні моделі конвенціалізації художнього мислення письменника-модерніста Д. Г. Лоуренса (1885-1930), варто застосувати аналітичні стратегії міфокритики.
В українському літературознавстві після Б.-І. Антонича (есе “Мистець пристрастей”, 1933) до творчості Д. Г. Лоуренса дослідники зверталися, здебільшого, в контексті широкої науково-теоретичної проблематики – у вивченні закономірностей модерністського дискурсу (С. Павличко, Е. Гончаренко), типології психологічного роману (Н. Жлуктенко), психоаналізу в літературі (Л. Левчук). Останнім часом з’являються компаративні дослідження його доробку (Н. Кудрик, Є. Полховська), вивчається його поезія (Є. Чернокова, М. Стріха). Однак всебічного аналізу художньої специфіки його творчості, зокрема реалізації в ній міфопоетичного начала, подосі немає.
Бракує досліджень модерністського неоміфологізму Лоуренса і в російському літературознавстві, хоча там до його творчості зверталися англісти різних поколінь (Г. Єрмакова, Д. Жантієва, Н. Михальська, М. Пальцев, Д. Урнов). В англомовній Лоуренсіані, започаткованій іще сучасними автору критичними публікаціями, акцентовано лише деякі аспекти його міфотворчості (Дж. Віккері, Ч. Россман, Г. Хауф, Д. Дж. Шнайдер).
Визнання міфологізму англійського модерніста вітчизняними науковцями відбулося ще у 80-х роках ХХ століття, втім на сьогодні деякі, висловлені тоді, тези потребують уточнення. Прозу Д. Г. Лоуренса характеризують складні способи реалізації міфологічного мислення у художній тканині твору, але їй притаманна послідовна тенденція до відродження міфологічного світовідчуття та до актуалізації архетипового фонду.
У цій праці особливу увагу дослідниці привертають принципи введення архаїчних та авторських міфологічних елементів у художній текст, що ними послуговується Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІФОПОЕТИКА ТВОРЧОСТІ Д. Г. ЛОУРЕНСА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок