Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІГРАЦІЙНІ ТА ЕТНІЧНІ ПРОЦЕСИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ЗА ДОБИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (на матеріалах Миколаївської та Херсонської областей)

МІГРАЦІЙНІ ТА ЕТНІЧНІ ПРОЦЕСИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ЗА ДОБИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (на матеріалах Миколаївської та Херсонської областей)

Назва:
МІГРАЦІЙНІ ТА ЕТНІЧНІ ПРОЦЕСИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ЗА ДОБИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (на матеріалах Миколаївської та Херсонської областей)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пронь Тетяна Михайлівна
УДК 314.7:[325.1: 940] (477)
МІГРАЦІЙНІ ТА ЕТНІЧНІ ПРОЦЕСИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
ЗА ДОБИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
(на матеріалах Миколаївської та Херсонської областей)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному гуманітарному університеті ім. Петра Могили Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Тригуб Петро Микитович,
Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили,
завідувач кафедри міжнародних відносин та історії
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Кравченко Володимир Іванович,
Донецький юридичний інститут МВС України при Донецькому національному університеті, професор кафедри історії України та філософії права
кандидат історичних наук, доцент
Сінкевич Євген Григорович,
Інститут психології, історії та соціології Херсонського державного університету, завідувач кафедри історії України
Провідна установа:
Інститут історії України НАН України, відділ історії України другої половини ХХ століття, м. Київ.
Захист відбудеться “29” вересня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий “27” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процеси державотворення і національного відродження в незалежній Україні, на теренах якої проживають представники понад 130 національностей, переконують, що запорукою миру, стабільності міжетнічних і міжнаціональних стосунків є проведення зваженої етнонаціональної політики. Ефективність її впровад-ження можлива лише за умови глибокого знання історії заселення, формування етнічного складу населення кожного регіону, його культури, традицій, звичаїв, які утвердилися протягом тривалого часу і становлять основу історичної пам’яті, а також творчого використання позитивного досвіду взаємодії міграційних і етнонаціональних процесів разом з врахуванням негативних уроків, накопичених протягом кількох століть на регіональних рівнях. У зв’язку з кардинальними геополітичними змінами після дезінтеграції СРСР, що стали причиною масштабних міграцій населення, особливої науково-теоретичної та практичної ваги набуває всебічний аналіз взаємодії історичних, демографічних, економічних, етнічних, міграційних, етнополітичних й інших процесів, які відбулися за радянського часу, протягом якого сталися найбільш контрастні, доленосні зміни в етнічній історії Півдня України.
Актуальність теми дослідження визначає і наукову проблему дисертації: з’ясування ролі і значення держави у процесі формування інтернаціональних регіонів України в умовах тоталітарної новоімперської ідеології і політики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у контексті наукових досліджень з історії Нижнього Подніпров’я та Побужжя (державний реєстраційний номер в УкрІНТЕІ РК 0100U003788), якими займається кафедра міжнародних відносин та історії Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили, та відповідно до рекомендацій V Всеукраїнської науково-практичної конфе-ренції “Державна етнонаціональна політика: правовий та культурологічний аспекти в умовах Півдня України”, яка відбулася 2-3 жовтня 2003 року в Запоріжжі.
Об’єктом дослідження є поліетнічна структура населення центральних областей Півдня України (Миколаївської, Херсонської), її формування в умовах адміністративно-командної радянської політичної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МІГРАЦІЙНІ ТА ЕТНІЧНІ ПРОЦЕСИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ЗА ДОБИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (на матеріалах Миколаївської та Херсонської областей)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок