Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українське питання в Галичині у політиці австрійського уряду в 1907-1914 рр.

Українське питання в Галичині у політиці австрійського уряду в 1907-1914 рр.

Назва:
Українське питання в Галичині у політиці австрійського уряду в 1907-1914 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
УСЬКА УЛЯНА РОМАНІВНА
УДК: 94:328 (477.83/.86:436) 1907/1914”
Українське питання в Галичині у політиці австрійського уряду в 1907-1914 рр.
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | Мовчан Степан Петрович,
кандидат історичних наук, доцент,
Львівський національний університету імені Івана Франка, доцент кафедри нової та новітньої історії
Офіційні опоненти: |
Мандрик Іван Олександрович,
доктор історичних наук, професор,
Ужгородський національний університет, завідувач кафедри нової і новітньої історії та історіографії
Михальський Юрій Володимирович,
кандидат історичних наук
Львівська комерційна академія, старший викладач кафедри історії та політології
Провідна установа: |
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Захист відбудеться 31 березня 2005 р. о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, .
Автореферат розісланий 28.02.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Сухий О. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Упродовж останнього часу зріс науковий інтерес до вивчення націотворчих процесів у народів Центральної й Південно-Східної Європи, до з’ясування ролі імперії Габсбурґів у формуванні організаційних структур національних рухів, розбудові їхньої соціальної бази тощо. В українців, у порівнянні з іншими народами імперії, дещо пізніше розпочався процес формування модерної нації, що було викликано поділом українських земель між двома імперіями та відставанням суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українських земель у складі Австро-Угорщини. Проте одним із факторів, який на початку XX ст. пришвидшив розвиток українського національного руху в Галичині, дослідники вважають польсько-український антагонізм, що проявлявся в усіх сферах суспільного життя. Прагнучи здобути політичну рівноправність з поляками в управлінні краєм, українці були змушені шукати підтримку в центральних органів влади. Обмежуючи вимоги поляків щодо розширення компетенції галицької автономії та протидіючи розгортанню русофільського руху, офіційний Відень виступив ініціатором польсько-українського примирення. Це значно посилило вплив австрійського чинника на формування міжнаціональних відносин та розвиток українського руху в Галичині.
Проведення дослідження з обраної проблематики зумовлене тим, що в Галичині на фоні гострого міжнаціонального протистояння склалися специфічні суспільно-політичні умови розвитку українського національного руху, які сприяли чіткому формулюванню національних вимог та порівняно швидкій розбудові його організаційних структур. Детальнішого вивчення заслуговують вибір австрійськими центральними органами влади методів і способів пом’якшення міжнаціонального й соціального конфліктів у Галичині, їхнього впливу на розвиток політичних течій, формування ідеологічних засад українського та польського національних рухів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно планової науково-дослідної теми: “Країни Західної Європи та Північної Америки і Україна”, яка розробляється кафедрою нової та новітньої історії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є вивчення політики австрійського уряду стосовно українського питання в Галичині, впливу офіційного Відня на еволюцію польсько-українських відносин, на процес структуризації українських політичних сил та можливості реалізації української національної програми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Українське питання в Галичині у політиці австрійського уряду в 1907-1914 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок