Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЛІЗИНГОМ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЛІЗИНГОМ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЛІЗИНГОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 338.24+339.187.62
ГАЙДУК Віталій Анатолійович
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
УПРАВЛІННЯ ЛІЗИНГОМ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування
і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) на кафедрі економіки підприємства.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Хобта Валентина Михайлівна,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
завідувачка кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Яковлєв Анатолій Іванович,
Національний технічний університет "Харківський
політехнічний інститут" Міністерства освіти
і науки України (м. Харків), завідувач
кафедри економіки та маркетингу;
доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
завідувач кафедри міжнародної економіки.
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України (м. Київ),
відділ проблем економічної стратегії,
прогнозування та регулювання економіки.
Захист відбудеться 23 жовтня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 23 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. М. Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення ринкових відносин в Україні супроводжується значним погіршенням стану суб'єктів господарювання. Про це свідчать як результати роботи окремих підприємств, так і всього національного господарства. Подолання кризи та прискорення темпів розвитку можливо на основі якісно нового рівня продуктивних сил і потребує відновлення виробничого апарату, заміни фізично зношених і морально застарілих основних фондів, впровадження прогресивних технологій. Вирішення цих проблем визначає необхідність залучення значних фінансових ресурсів у розвиток виробництва. Проте низькі результати господарювання не дозволяють підприємствам формувати власні джерела і стримують залучення позикового капіталу. В результаті обсяг капіталовкладень з 1990 р. знизився майже в 5 разів. У цих умовах ведеться активний пошук нових організаційно-економічних форм залучення капіталу для здійснення відтворювальних процесів, у результаті чого перелік потенційно можливих джерел фінансування поповнюється новими складовими. Серед них нетрадиційна для України форма організації відтворювальних процесів – лізинг. Його поява в Україні обумовлена еволюцією економічних відносин учасників господарської діяльності та створенням передумов для адекватних кількісних і якісних змін продуктивних сил.
У світовій практиці лізинг одержав стрімкий розвиток. В Україні, незважаючи на сформовані основні передумови, рівень його використання залишається низьким. Так, у 1997 р. обсяг лізингу становив 2,5% обсягу інвестицій. В 2000 р. цей показник склав близько 1%. З огляду на загальнодержавні масштаби інвестицій, рівень використання лізингу можна визначити як незадовільний. Як показало анкетне опитування, проведене на 56 підприємствах Донецької області, вони відчувають велику потребу в капіталі і їм теоретично відомі переваги лізингу, проте практично використовують ці переваги лише 11% опитаних суб'єктів господарювання. Низьку активність лізингової діяльності при наявності об'єктивних умов здійснення обумовлено, насамперед, неефективністю сформованого механізму управління цим процесом.
У зв'язку з новизною лізингу в Україні питання побудови та дії механізму управління досліджено недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЛІЗИНГОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок