Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система підтримки прийняття рішень для управління процесами передавання рідинних вантажів в умовах динамічних обмежень

Система підтримки прийняття рішень для управління процесами передавання рідинних вантажів в умовах динамічних обмежень

Назва:
Система підтримки прийняття рішень для управління процесами передавання рідинних вантажів в умовах динамічних обмежень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПІДОПРИГОРА Дмитро Миколайович
УДК 681.5: 65.0122
Система підтримки прийняття рішень для управління процесами передавання рідинних вантажів
в умовах динамічних обмежень
05.13.07 – Автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному морському технічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі комп’ютеризованих систем управління.
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор
Кондратенко Юрій Пантелійович,
Миколаївський державний гуманітарний
університет імені Петра Могили,
професор кафедри комп’ютерних технологій
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України
Лауреат Державної премії України
Доктор технічних наук, професор
БОГАЄНКО Іван Миколайович,
Науково-виробнича корпорація "Київський
інститут автоматики", заступник генерального
директора з наукової роботи
Кандидат технічних наук, доцент
Світий Іван Миколайович,
Одеська національна академія харчових
технологій, доцент кафедри автоматизації
виробничих процесів
Провідна установа: Національний університет харчових
технологій Міністерства освіти і науки
України, кафедра автоматизації та
комп’ютерно-інтегрованих технологій, м. Київ
Захист відбудеться "25" грудня 2003 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий "21" листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольський Ю.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Проблема підвищення ефективності технологічних процесів (ТП) передавання рідинних вантажів (нафтопродуктів, олії, спиртів, патоки, меласси, виноматеріалів тощо) є однією з найбільш важливих на морському транспорті. Її розв’язання пов’язано з підвищенням рівня автоматизації вантажних операцій на танкерах, експлуатація яких, особливо в складних гідрометеоумовах, супроводжується небезпекою виникнення різного роду аварійних ситуацій, що можуть призводити до суттєвих забруднень навколишнього середовища, економічних збитків, а іноді і до людських жертв.
До класу технологічних процесів передавання рідинних вантажів (ПРВ) відносяться також процеси бункерування суден паливом, що здійснюються за допомогою спеціалізованих танкерів-заправників і являються невід’ємною складовою життєвого циклу торгівельного, риболовецького та військового флотів. Реалізація основних складових ТП ПРВ (формування попереднього вантажного плану танкера, синтез та поточна корекція технологічної карти вантажних операцій, розподіл потоків рідинних вантажів в магістралях вантажних трубопроводів та ін.) характеризується складністю взаємозв’язків людини-оператора (Л-О) з технологічним об’єктом управління (ТОУ) – танкером-заправником з відповідними його системами і підсистемами.
Формування керуючих рішень (сигналів) для управління технологічними процесами ПРВ має одночасно супроводжуватись контролем поточного стану вантажу в кожному з танків, режимів роботи вантажних насосів, стану запірних клінкетів, параметричних та структурних змін в трубопроводах вантажних магістралей та ін., а також контролем значної кількості обмежень на такі параметри ТОУ, як остійність, осадка, крен, диферент тощо. На більшості сучасних танкерах-заправниках основні функції контролю та управління технологічними процесами ПРВ покладено на Л-О. Задача прийняття ефективних рішень значно ускладнюється при здійсненні бункерувальних операцій в умовах рейду порта або у відкритому морі, тобто в умовах нестаціонарних зовнішніх збурень (НЗЗ). При цьому в процесі бункерування необхідно, крім поточних змін кількості вантажу, враховувати динамічний характер обмежень (ДО) на параметри ТОУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Система підтримки прийняття рішень для управління процесами передавання рідинних вантажів в умовах динамічних обмежень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок