Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 10

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Здійснення зазначених функцій має місце не завжди. В умовах комуністичного чи будь-якого іншого тоталітарного режиму акти виборів реально не є публічними і суспільними через відчуження як окремого громадянина, так і народу взагалі від реальної участі у формуванні представницьких органів.
Аналіз існуючих реалій в Україні показує, що зміна чинного законодавства про прийняття актів виборів неминуча. Це пов'язано, по-перше, з тим, що більше двадцяти положень Закону “Про вибори народних депутатів України” визнані Конституційним Судом України неконституційними, по-друге, згідно з рішеннями всеукраїнського референдуму повинні бути внесені зміни до Конституції України, які, в свою чергу, стосуватимуться і засад виборчої системи. Крім того, Верховна Рада прийняла законопроект про вибори народних депутатів України на пропорційній основі. В суспільстві розгорнута широка дискусія щодо доцільності застосування пропорційної чи змішаної системи і навіть можливості повернення до мажоритарної системи прийняття акта виборів.
Використання виключно пропорційної системи сприяло б об'єднанню дрібних політичних партій між собою або з уже усталеними, більш потужними політичними структурами. В такий спосіб в Україні сформувалася б відносно стабільна партійна система. Але, на думку автора, в сучасних умовах компромісним варіантом може бути збереження змішаної мажоритарно-пропорційної системи. Застосування такої системи разом із запровадженням законодавства про політичні партії також може створити розгорнуту правову основу для належного функціонування політичних партій в українському суспільстві.
У дисертації приділена належна увага акту відкликання, що зберігся у правовій практиці окремих країн і мав місце в Україні рішенню про дострокове припинення повноважень депутата, судді або народного засідателя, звільнення їх від обов'язків за рішенням тих, хто їх обирав (воно мало характер санкції). У науці до цього часу питання про доцільність існування акта відкликання залишається дискусійним. Автор аналізує позитивні й негативні аспекти цього акта і висловлює власну думку щодо його існування.
Досліджуються акти наказів виборців і акти петицій, які являють собою доручення, вимогу суб'єктів безпосередньої демократії з певних питань.
На основі аналізу історичних реалій існування акта наказів дисертант дає його визначення. Це прийняті передвиборними зборами відповідні акти-доручення виборцiв, що були спрямовані на поліпшення діяльності рад з керівництва державним, господарським i соціально-культурним будівництвом, забезпечення комплексного соціального розвитку їх територій, задоволенню зростаючих матеріальних i духовних потреб людей. Показано консультативний характер таких актів. Робиться висновок про відсутність у актів наказів належного авторитету і соціально-політичної значущості через їх дорадчість, тобто суверенна воля електорату мала затверджуватися обраним ними ж органом влади (відповідною радою).
Автор вважає за доцільне запровадити правовий механізм юридичної фіксації передвиборної програми кандидата у депутати, який обирається за мажоритарною системою, що виключав би політичне шахрайство, маніпулювання думкою більшості в інтересах однієї людини та передбачав би правову відповідальність за зраду інтересів виборців. Всю процедуру обрання депутатів слід розглядати з точки зору договору, що укладається між кандидатом і виборцями, за яким він зобов’язується докласти необхідних зусиль для досягнення певних соціальних результатів. Запропоновані процедурні новації у виборчому праві України, на думку дисертанта, сприятимуть вдосконаленню реалізації громадянами своїх прав, підвищенню відповідальності депутатів перед виборцями.
Розглядаються акти петицій колективні письмові звернення до органу державної влади, місцевого самоврядування, посадової особи про прийняття рішення з певного питання. Виділені таки їх види: петиція-скарга; петиція-пропозиція (зауваження); петиція-заява (клопотання); петиція-вимога. Останній вид порівнюється з актами народної (громадянської) ініціативи, передбаченими законодавством багатьох країн, зокрема Конституцією України (ч.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок