Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

Загрузка...

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 11

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
2, ст.72). Проведена класифікація останніх: за предметом регулювання; з точки зору обізнаності законодавчого органу, місцевих рад із запропонованим проектом; залежно від того, якої сфери державного, громадського життя стосуються поставлені питання; залежно від суб'єкта прояву ініціативи та рівня вирішуваних питань. Доводиться доцільність існування акта петицій і пропонуються шляхи його законодавчого закріплення.
У роботі досліджуються місцеві акти прямого народовладдя прийняті безпосередньо населенням відповідно до вимог законності рішення, які встановлюють, змінюють або скасовують норми права, персонально-конкретні приписи з метою виконання місцевих завдань господар-ського, соціально-культурного і т.д. будівництва.
Аналізуючи юридичну природу місцевих актів прямого народовладдя, дисертант обгрунтовує можливість їх поділу на: нормативні; нормативно-допоміжні; правозастосовчі; такі, що містять у собі у певних сполученнях і нормативні, й індивідуально-правові приписи.
Вперше на теоретичному рівні виділяються функції місцевих актів прямого народовладдя. Їм можуть бути властиві такі функції: соціальна; культурна; політична; економічна, планувальна; бюджетно-фінансова (матеріально-фінансова); матеріально-технічна; соціального контролю та захисту інтересів прав місцевого самоврядування; екологічна і т. ін.
Враховуючи відсутність ізольованості різних колективних суб'єктів прямого народовладдя місцевого рівня, неможливість відокремленого існування, їх постійні господарські, соціально-культурні та інші зв'язки, дисертант обгрунтовує доцільність виділення зовнішніх функцій місцевих актів прямого народовладдя.
Поділ функцій на внутрішні й зовнішні не позбавляє їх взаємного зв'язку. Усі вони є тією чи іншою ланкою в системі функцій актів, в межах якої кожній функції відповідно до її змісту і значення відведено своє місце. Зовнішні похідні від унутрішніх потреб та завдань і виступають як певне продовження внутрішніх функцій. Їх взаємозв'язок зумовлений спільною спрямованістю на вирішення питань місцевого значення.
Виходячи з цього, автор робить висновок, що кожна держава наділяє відповідні суб’єкти прямого народовладдя певними повноваженнями щодо прийняття актів прямого народовладдя з відповідних питань, виходячи з національних, історичних та інших традицій, але за всіх обставин питання про обсяг їх повноважень є тим лакмусовим папірцем, яким визначається ступінь довіри держави до своїх громадян, а також ступінь демократичності держави. В сучасних умовах, коли Україна, як це проголошено у ст.1 Конституції, є демократичною, соціальною, правовою державою, функції, що здійснюються місцевими актами прямого народовладдя, не можуть бути відокремленими, а навпаки, значною мірою мають бути похідними від функцій, котрі, як визначає орган законодавчої влади, будуть виконувати його акти.
Дисертантом проаналізовані локальні акти прямого народовладдя, які розглядаються як результат саморегуляції трудовим колективом, іншим локальним суб'єктом прямої демократії суспільних відносин, що складаються у рамках конкретного підприємства (установи). Таке саморегулювання виступає певною мірою як автономне регулювання і відрізняється від здійснюваного зовні з використанням централізованих, загальнодержавних засобів правового впливу на суспільні відносини. Воно досягається своїми силами на підставі прийняття актів у межах компетенції локального суб'єкта безпосередньої демократії.
У змісті локальних актів прямого народовладдя крізь призму специфічних інтересів трудових колективів конкретних виробничих організацій (підприємств) здійснюється первинна соціальна оцінка реальних фактів виробничої і господарської діяльності, котрі є основою для наступної узагальненої і більш абстрагованої юридичної типізації відповідних суспільних відносин. Саме тому локальні правові акти можуть розглядатися як найважливіша змістовна основа ефективного правового регулювання виробничих і соціально-економічних процесів, які здійснюються в рамках ланок суспільного виробництва. Досліджується основний локальний акт прямого народовладдя рішення, тобто акт, підготовлений на підставі аналізу та оцінки стану i розвитку тих чи інших явищ (процесів), прийнятний у встановленому порядку локальним суб’єктом безпосередньої демократії, який має обов’язкову силу i визначає цілі та засоби їх досягнення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок