Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

Загрузка...

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 12

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Дисертантом доведено, що локальні акти прямого народовладдя виконують кілька взаємопов'язаних та взаємодіючих функцій. Це захисна функція, яка знаходить свій вияв у тому, що акти, ухвалені або прийняті безпосередньо трудовим колективом, захищають робітників від економічно сильнішого роботодавця при визначенні умов праці, вирішенні інших питань; соціального партнерства момент затвердження колективного договору, інших угод означає вдале завершення переговорного процесу і досягнення сторонами компромісу; нормотворча функція наданий державою громадянам гарантований комплекс соціально-трудових прав, соціальні партнери у договірному порядку можуть розширити, а норми і гарантії покращити.
Враховуючи наявність підприємств різних форм власності, дисертант розглядає особливості юридичної природи локальних актів прямого народовладдя недержавних комерційних підприємств, зокрема акціонерних товариств, в яких вони відрізняються більшим ступенем саморегулювання. Приділена увага питанню про авторитет локальних актів прямого народовладдя.
Досліджуються вимоги до локальної підсистеми регулювання: легітимність; функціональна повнота; внутрішня узгодженість; конструктивна операціональність, тобто наявність у локального механізму адекватних процедур і регламентів.
Виходячи з особливостей, специфічності щодо інших локальних актів прямого народовладдя і тих негативних наслідків, які він тягне за собою, особливу увагу автор звертає на рішення (акт) про страйк, тобто прийняте у встановленому законом порядку колективне рішення працівників про тимчасове добровільне припинення роботи (невихід на роботу, невиконання своїх трудових обов’язків) підприємства, установи, організації (структурного підрозділу) з метою вирішення колективного трудового спору (конфлікту).
Дисертантом розроблена класифікація рішень про проведення страйків за різними критеріями. Запропоновані шляхи запобігання страйків, а також певні зміни положень Закону України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” з акцентом на посилення його демократизації.
Досліджуються підзаконні нормативні акти прямого народовладдя, які входять до системи джерел права України, є носіями основних властивостей і виразниками основних принципів, що притаманні цій системі. Місце джерела, як правило, відповідає тому місцю, яке посідає у системі колективних суб’єктів прямого народовладдя суб’єкт, що створює це джерело.
Враховуючи той факт, що поняття підзаконних актів є збірним і до них належать різні за своєю юридичною силою і характером приписи відповідних актів, автор поділяє їх на чотири самостійні групи. Загальні акти нормативні підзаконні акти, що можуть бути прийняті суб’єктами прямого народовладдя загальної компетенції (народ України, народ Автономної Республіки Крим) і поширюватися на всіх осіб у межах країни (автономної республіки); місцеві нормативні підзаконні акти безпосередньої демократії приймаються територіальними суб’єктами (територіальними громадами) і поширюються на осіб, що перебувають на цій території; відомчі нормативні акти прямого народовладдя приймаються суб’єктами спеціальної, галузевої компетенції і поширюються на організації та осіб, що входять до цього відомства; локальні нормативні підзаконні акти містять у собі норми, предметом яких є внутрішні відносини, що складаються у межах певного підприємства, установи, організації.
Досліджуючи формули підзаконності актів прямого народовладдя, дисертант робить висновок, що єдиною, загальною для всіх цих актів є формула "на підставі та на виконання закону", всі ж інші випливають з неї і не є спеціальними для зазначених актів суб’єктів безпосередньої демократії. Поділяти ж формулу "на підставі та на виконання закону" на дві самостійні частини, як це іноді трапляється, недоцільно, оскільки саме сукупність її елементів дає нам повне уявлення про підзаконність актів прямого народовладдя, їх мету, завдання і місце у системі джерел права.
Розглядаються правозастосовчі акти прямого народовладдя.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок