Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 13

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Зокрема, автор виділяє такі їх ознаки: це акти розумово-вольової діяльності колективних суб’єктів прямого народовладдя; вони приймаються на підставі та відповідно до норм права, що застосовуються; можуть бути прийняті суб’єктами безпосереднього народовладдя у межах наданої їм компетенції; приймаються колегіально; породжують, змінюють або призупиняють правовідносини; є результатом оцінки суб’єктом прямого народовладдя певних життєвих фактів та їх юридичного значення; розраховані, як правило, на одноразову дію; відображають волю населення у вигляді владного припису; адресатами правозастосовчого акта можуть бути як колективні, так і індивідуальні суб’єкти права; утворюють юридичну основу для функціонування норм, що розраховані на цю форму реалізації; забезпечують перехід абстрактної можливості в реальне життя; є юридичним рішенням з конкретної справи; мають юридичну силу та визначену форму.
Виходячи з цього, здобувач дає визначення правозастосовчого акта прямого народовладдя як офіційного рішення компетентного колективного суб’єкта прямої демократії, що прийняте на підставі й відповідно до норм права і містить безпосередньо виражену волю населення у вигляді владного веління з конкретного питання, що здійснюється у певній встановленій формі.
Розділ третій “Правові аспекти механізму реалізації актів прямого народовладдя” присвячений розгляду ролі актів прямого народовладдя в механізмі правового регулювання, ефективності їх реалізації та значенню для її підвищення правової культури колективних суб'єктів безпосередньої демократії.
Дисертант досліджує роль актів прямого народовладдя у механізмі правового регулювання. Автор вважає, що у механізмі правового регулювання нормативні акти прямого народовладдя впливають на нормативну основу і сприяють її кращому відбиттю мінливих умов існування суспільства (у межах компетенції колективного суб'єкта безпосередньої демократії). Акти ж правозастосування колективних суб'єктів прямого народовладдя можуть виступати як підстави виникнення, припинення і зміни правовідносин, тобто конкретизують загальні приписи правових норм щодо окремих осіб; виступають засобом реалізації прав суб’єктів прямого народовладдя.
Автор зазначає, що нормативні акти прямого народовладдя щодо нормативної основи механізму правового регулювання здійснюють певні функції, а саме: розвитку і вдосконалення нормативної основи; приведення її у відповідність до вимог розвитку суспільства; сприяння підвищенню ефективності правових норм; регулювання системи суспільних відносин (у межах компетенції колективного суб'єкта безпосередньої демократії).
Щодо реалізації актів прямого народовладдя, то цей процес відбувається впорядковано і за такими основними правилами: він має бути безперервним і включати всі стадії інформування, застосування його норм, контроль, оцінка ефективності; для їх виконання необхідно використовувати весь комплекс засобів юридичних, економічних, соціально-психологічних, організаційних; у реалізації зазначених актів мають брати участь всі суб’єкти, передбачені його нормами, виконавчі органи, підприємства та їх трудові колективи, громадяни, засоби масової інформації тощо; їх реалізація мусить бути системною. Засоби щодо їх виконання мають бути погодженими. Важливий також соціально-психологічний аспект реалізації актів прямого народовладдя.
Особливу увагу дисертант звертає на засоби вдосконалення забезпечення реалізації актів прямого народовладдя, зокрема на контроль. Він доходить висновку про його здійснення в таких формах: розгляд виконання прийнятих актів на зборах громадян; проведення територіальними громадами громадських слухань, зустрічей з депутатами відповідної ради та посадовими особами, під час яких можуть бути заслухані звіти про виконання відповідних положень актів, прийнятих населенням безпосередньо щодо питань місцевого значення; перевірка стану справ на місцях; вивчення громадськістю, ініціативними групами матеріалів про громадську думку (скарги, виступи, анкети, опитування тощо); аналіз статистичної та іншої інформації; експертні оцінки наукових установ, груп фахівців.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок