Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

Загрузка...

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 15

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
та їхньої імплементації до законодавства України.
Автор доводить неможливість ефективної дії актів прямого народовладдя без належної правової культури сукупності досягнень суспільства, його соціальних груп у галузі регулювання суспільних відносин, яке забезпечує верховенство права у суспільному житті, тобто без панування правових принципів справедливості й гуманізму, захисту прав і свобод людини, її честі та гідності, реального забезпечення місця людини як найвищої соціальної цінності.
Дисертантом розглянуто сутність правової культури суспільства, визначено зміст її основних компонентів та структуру.
У Висновках підбиті основні підсумки дослідження.
У дисертації наведене теоретичне узагальнення і вирішення нової проблеми, що виявляється у створенні системної концепції актів прямого народовладдя. Її створення передбачало осмислення проблем, що виникли в процесі проведення правової реформи в Україні, реформування системи здійснення народовладдя, зокрема прямого, вироблення теоретико-методологічних засад їх вирішення, врахування вітчизняного і зарубіжного досвіду функціонування інститутів прямого народовладдя, уточнення теоретико-категоріального арсеналу юридичного аналізу феномена акта прямого народовладдя як правового акта, формування сучасної ідеальної моделі актів прямого народовладдя, розробка заходів щодо підвищення ефективності прийняття і реалізації цих актів.
Основні теоретичні та практичні результати дисертації полягають у наступному.
Акти прямого народовладдя є правовими актами і мають всю сукупність притаманних їм властивостей. Водночас вони мають і свої особливості: є результатом функціонування інститутів безпосередньої демократії; прийняті шляхом здійснення прямого волевиявлення громадян; воля, що виражена в актах, співпадає з волею суб’єкта її виявлення; містять волю особливого кола суб’єктів політичних відносин; метою актів є здійснення громадянами влади від свого імені; рішення (акт) присвячене питанням, які ці суб’єкти мають право безпосередньо вирішувати або брати участь у їх вирішенні. Через похідність актів прямого народовладдя від інститутів прямої демократії їх окремі ознаки збігаються.
Отже, акти прямого народовладдя це правові акти, що є результатом функціонування інститутів прямої демократії, які містять у собі безпосередньо виражену волю населення щодо розв'язання певних питань державного і суспільного життя у вигляді прийнятих ним владних настанов.
Акти прямого народовладдя як різновид правового акта є ланкою "правового ланцюга" у правовій системі — правова культура, правова свідомість, настанови, правові потреби, принципи, правоцiлеположення, правотворчість, правова норма, юридичні дії i стан. Періодично відновлюючи цей "правовий ланцюг", акти прямого народовладдя виступають як один з його можливих імпульсів, виконуючи роль його мети та засобу.
Пряма правотворчість, яка являє собою офіційну організаційно оформлену діяльність колективних суб’єктів безпосередньої демократії, що спрямована на створення правових норм, має здійснюватися у суворій відповідності з тими принципами, що зумовлюють єдність та загальну спрямованість вказаної діяльності, демократизмом, законністю, гуманізмом, науковою обгрунтованістю, системністю і узгодженістю, наступністю, своєчасністю, юридично-технічною досконалістю. На думку дисертанта, найважливішими характеристиками принципу демократизму як пріоритетного принципу прямої правотворчості слід вважати: самостійність суб’єктів безпосередньої правотворчості самостійне і остаточне вирішення питань у межах наданої законом компетенції без будь-якого попереднього дозволу; безпосередня участь громадян у розробці та прийнятті актів; колективність колективне вивчення стану справ, збирання та аналіз різних матеріалів для підготовки актів і їх прийняття; гласність відкритий характер такої діяльності, широка та систематична інформація про неї. Гласність у прямій правотворчості, зокрема, виконує такі функції: гносеологічну (пізнавальну), оскільки дає можливість отримувати повну інформацію про прийняті правові акти та про проекти, що прийматимуться колективними суб’єктами прямого народовладдя; комунікативну функцію, котра передбачає в процесі прямої правотворчості необхідність налагодження ефективного спілкування між усіма суб’єктами політичної системи; стабілізуючу функцiю, що сприяє налагодженню порозуміння мiж усiма зацікавленими сторонами i т.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок