Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 16

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 ін.
Послідовне втілення в життя цих принципів має велике значення для підвищення рівня культури прямої правотворчості, забезпечення соціальної ефективності актів прямого народовладдя. Відступ від цих принципів веде до довільних та помилкових рішень, зайвих витрат праці, часу, енергії, зниження ефективностi прямого правового регулювання.
Правотворчий процес суб’єктів прямого народовладдя це юридично встановлена процедура щодо надання юридичної сили безпосередньо вираженій волі громадян, порядок формування i закріплення такої волi у формально обов'язкових приписах загального характеру, упорядкована система стадій діяльності з встановлення, зміни чи скасування правових норм.
Стадією прямого правотворчого процесу є самостійний етап процедурних дій щодо формування безпосередньої волі громадян, організаційно відокремлений комплекс тісно зв’язаних між собою дiй, які спрямовані на створення певного нормативного акта безпосереднього народовладдя.
Прямий правотворчий процес складається з двох основних стадій. Перша попереднє формування безпосередньої волі громадян, що передбачає дії, які прямо не породжують правових норм; полягає у прийнятті рішення про розробку проекту та його тексту. Друга офіційне надання юридичної сили безпосередній волi громадян. Вона складається з двох окремих етапів: офіційного схвалення проекту та прийняття нормативного акта і офiцiйного оприлюднення (опублікування) прийнятого акта. До етапу офiцiйного схвалення проекту акта прямого народовладдя належать: а) передача проекту на розгляд суб’єкта прямої правотворчості, розгляд проекту; б) обговорення ним проекту; в) прийняття офiцiйного рiшення щодо проекту нормативного акта.
Ідеальна модель нормативного акта прямого народовладдя включає ряд вимог: наявність об’єктивних соціально-економічних потреб його прийняття; відповідність попередньо обговореним і схваленим населенням програмам економічного i соціального розвитку; своєчасне прийняття на підставі досить повної i об’єктивної інформації суб’єктами прямого народовладдя, що мають необхідну фактичну компетентність i з додержанням усіх встановлених процедур; прийняття реальною більшістю з урахуванням думки меншості; легітимність; оптимальність для цих умов, що гарантується здебільшого вибором між різними альтернативними проектами актів прямого народовладдя; містить механізм реалізації, що забезпечує його повне виконання з метою отримання задуманого при прийнятті суб'єктом безпосередньої демократії акта ефекту.
Громадська думка, що міститься в актах прямого народовладдя, справляє безпосредній вплив на суспільну діяльність, виконуючи оціночну, регулятивну i аналiтично-конструктивну функції, забезпечуючи певну спрямованість поведінки людей і відповідний вплив на суспільні відносини.
Акти безпосереднього народовладдя можна класифікувати за такими критеріями: за юридичною природою; за юридичною силою; за змістом; за основними сферами державного i суспільного життя; за колом i характером найбільш типових i сталих відносин, що регулюються ними; за предметом їх впливу; за їх структурною формою (способом організації нормативного матеріалу); за особливим, встановленим у нормативному порядку способом підготовки i порядком прийняття актів; за дією в просторі та характером дії; за обсягом питань, що містяться в актах прямого народовладдя. Похідність актів прямого народовладдя від інститутів прямої демократії зумовлює збіг їх окремих класифікацій.
Виходячи із соціального призначення акта виборiв найбільш поширеного акта прямого народовладдя, виділено основні функції, які він виконує у регулюванні суспільних відносин: як важливий інструмент здійснення народного суверенітету делегує в концентрованому вигляді зібрані в ньому окремі частинки народного суверенiтету, носієм якого є кожний громадянин, визначеним суб'єктам для здiйснення ними своїх повноважень; реалізує суверенні права, що випливають з національного суверенітету; забезпечує легiтимнiсть, стабільність, поступовість i наступність органу законодавчої влади і органів місцевого самоврядування; забезпечує формальну, відправну початкову основу для ефективного функціонування законодавчого органу та виборних органів місцевого самоврядування; формує, концентрує, виражає громадську думку та формує суб'єкти вираження настроїв суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок