Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 2

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Будь-який вид організаційної діяльності суб’єкта прямого народовладдя відбувається у певних процесуальних рамках, має свою особливу процедуру та певні етапи. Чим досконаліша така процедура, тим ефективніше вказані суб’єкти впливають на розвиток суспільних відносин. Щодо процедури у сфері правотворчості суб'єктів прямого народовладдя, то без встановлення її певного порядку i чіткого втілення у життя неможливо своєчасно, з наукових позицій впливати на неї, підвищувати її ефективність, утверджувати засади законності у прямій правотворчій дiяльностi.
Акти прямого народовладдя застосовуються і здійснюють свій регулюючий вплив на суспільні відносини в умовах, коли соціальна дійсність активно розвивається. Цей вплив не є стабільним і рівномірним, він змінюється за характером, інтенсивністю і межами. Тому не можна будь-які прояви реалізації актів безпосередньої демократії вважати доказами ефективності або недостатності їхніх результатів. Тільки створення системи науково обгрунтованої оцінки дасть можливість судити про це з відносною впевненістю.
Один із найважливіших напрямів досліджень актів безпосередньої демократії полягає у вивченні властивостей, які виявляються при порівнянні цих актів з іншими у механізмі правового регулювання з метою забезпечення результативності правового впливу на суспільні відносини.
Важливим аспектом дослідження є результати використання правозастосовчих актів прямого народовладдя в реалізації правових норм. Вони дають підстави для висновків не тільки про стан правозастосовчої діяльності суб’єктів безпосередньої демократії, а й про якість нормативно-правового регулювання відповідних суспільних відносин. Удосконалення саме цих актів, практики правозастосування одна з необхідних умов зміцнення правової основи державного і суспільного життя, неухильного дотримання законності.
В Україні актам, що приймаються колективними суб'єктами прямого народовладдя, до останнього часу не приділялася належна увага. Окремі питання прийняття і реалізації цих актів досліджували В.Д.Бабкін, І.П.Бутко, Ф.Г.Бурчак, А.П.Заєць, М.І.Козюбра, А.М.Колодій, В.В.Ко-пєйчиков, М.І.Корнієнко, Л.Т.Кривенко, П.Ф.Мартиненко, Є.В.Назарен-ко, М.П.Орзіх, В.Ф.Погорілко, П.М.Рабінович, В.М.Селіванов, О.Ф.Скакун, М.І.Ставнійчук, А.П.Таранов, В.Я.Тацій, В.М.Тодика, Є.А.Тихонова, В.Л.Федоренко, О.Ф.Фрицький, М.В.Цвік, В.М.Шаповал, Ю.С.Шемшученко, Л.П.Юзьков та інші вчені.
Деякі властивості, види, ознаки актів безпосереднього народовладдя за радянської доби розкриті у працях Г.В.Барабашева, А.О.Безуглова, М.В.Вітрука, Л.Д.Воєводіна, В.А.Дорогіна, Д.Л.Златопольського, В.Т.Кабишева, А.І.Кіма, В.Ф.Котока, В.С.Кудінова, Й.Д.Левіна, О.М.Лучина, В.В.Маклакова, М.Н.Марченка, А.О.Мішина, Р.А.Сафа-рова, В.М.Суворова, Ю.Г.Судніцина, І.П.Трайніна, С.В.Троїцького, І.Є.Фарбера, М.А.Шафіра та інших.
Сучасні зарубіжні вчені також приділяють певну увагу проблемам актів прямого народовладдя. Зокрема, в Російській Федерації це дістало відображення в працях Ю.О.Веденєєва, В.І.Васильєва, Ю.А.Дмитрієва, А.І.Ковлера, В.В.Комарової, О.О.Кутафіна, І.А.Старостіної, А.Я.Сливи, Б.О.Страшуна, Ю.О. Тихомирова та інших дослідників.
Отже, коли досягнення юридичної науки стали необхідною передумовою здійснення державно-правової реформи на засадах Конституції України, назріла необхідність поглибленого вивчення юридичної природи, місця і ролі актів прямого народовладдя у правовій системі. Таким чином, актуальність дослідження теоретичних і практичних проблем актів прямого народовладдя пов'язана, по-перше, з необхідністю вироблення єдиної, цілісної концепції актів прямого народовладдя як результату функціонування різних інститутів безпосередньої демократії; по-друге, з потребою визначення місця актів прямого народовладдя у правовій системі й у системі нормативних актів; по-третє, з вимогою вдосконалення чинного законодавства про прийняття актів прямого народовладдя з метою приведення його у відповідність до положень Конституції України 1996 р., ратифікованих міжнародно-правових актів; по-четверте, з потребою узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду прийняття і реалізації актів прямого народовладдя, виявлення як позитивних, так і негативних тенденцій у розвитку цих процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок