Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

Загрузка...

АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ / сторінка 4

Назва:
АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,28 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

На теоретичному рівні всебічно характеризується акт прямого народовладдя, показані його специфіка та відмінності від інших правових актів, здійснений аналіз ролі цих актів у механізмі правового регулювання, досліджені питання їх ефективності.
Здійснено критичний аналіз національного і зарубіжного законодавства щодо процедури прийняття і реалізації актів прямого народовладдя та їх гарантій. Розроблено конкретні пропозиції, організаційно-правові рекомендації щодо вдосконалення відповідного законодавства України. В результаті здійсненого дослідження одержано нові результати, які прямо або опосередковано здатні впливати на процес вдосконалення державно-правової практики.
1. Визначені характерні ознаки акта прямого народовладдя, що відрізняють його від інших правових актів, прийнятих представницькими органами і посадовими особами.
2. Створено авторську концепцію актів прямого народовладдя як правових актів, що є результатом функціонування інститутів прямої демократії, які містять у собі формально обов'язкову, безпосередньо виражену волю населення Під терміном “населення” маються на увазі усі колективні суб'єкти прийняття актів прямого народовладдя..
3. Визначено місце і роль актів прямого народовладдя як статичного елементу в правовій системі.
4. Сформульовано положення про принципи прямої правотворчості. Виділені найважливіші складові принципу демократизму як пріоритетного принципу.
5. Дано визначення прямого правотворчого процесу, проаналізовані основні його стадії та притаманні їм етапи. Сформульовані пропозиції щодо їх оптимізації в умовах проведення в Україні правової реформи.
6. Вперше обгрунтовані вимоги до ідеальної моделі акта безпосереднього народовладдя в умовах демократичного суспільства з урахуванням світового і вітчизняного досвіду.
7. Вдосконалені критерії класифікації актів прямого народовладдя.
8. Запропоновані власні визначення поняття актів референдуму, виборів, відкликання, наказу виборців, петиції, рішення про страйк та здійснена наукова класифікація цих актів.
9. Виходячи із соціального призначення акта виборів, вперше досліджені його основні функції у регулюванні суспільних відносин.
10. Виявлені юридична природа місцевих, локальних (зокрема, про проведення страйку) актів прямого народовладдя та функції, що здійснюються ними.
11. Розкрито юридичні особливості нормативних підзаконних та правозастосовчих актів прямого народовладдя.
12. Визначені критерії ефективності дії актів прямого народовладдя, засоби та умови її забезпечення.
Теоретичне і практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що положення і висновки дисертації розширюють простір для подальшого дослідження проблем теорії демократії і актів прямого народовладдя, моделей і видів цих актів; сприяють виникненню нових підходів у прямій правотворчій діяльності; створюють основу для підвищення ефективності механізму прийняття і реалізації актів прямого народовладдя; зміцнення гарантій їх здійснення; запобігання випадків прийняття суб'єктами безпосередньої демократії незаконних актів.
Матеріали дисертаційного дослідження також можуть бути використані в подальших дослідженнях теоретичних проблем реалізації Конституції України, при розробці проектів нових законів про всеукраїнський референдум, про місцеві референдуми та інші форми безпосереднього волевиявлення територіальної громади, про порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання, концепції підвищення правової культури суб'єктів прямого народовладдя і т. ін. Висновки і пропозиції також можуть бути використані в науково- дослідній, освітній, виховній роботі правовому вихованні населення, формуванні високої правової культури та правосвідомості громадян.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації апробовані автором у публікаціях, виступах на 14 конференціях, зокрема міжнародних: “Європа Японія Україна: шляхи демократизації державно-правових систем” (Київ, 17 20 жовтня 2000 р.); “Систематизація законодавства в Українi: проблеми теорії i практики” (Київ, жовтень 1999 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: АКТИ ПРЯМОГО НАРОДОВЛАДДЯ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок